GOTOVO! - 48 sati svadba - S01E01 - White Milk

Previous topic - Next topic

komoras

Palo mi je na pamet da zadam sebi izazov i uradim avion koji sam oduvek želeo da imam u svojoj kolekciji - čuvenu Ju-87 StuKa!

Da bude zanimljivije, cilj da to uradim preko vikenda, pošto sam ustanovio da se maketa jako lepo uklapa, tako da okvirno dajem sebi +-48h da završim posao.
Ako završim, završio sam! Ako ne, onda će postati još jedna od započetih maketa...  :zvizduc

Neka slike dalje govore kuda ide ovaj projekat  :cheers

Boxart i delovi:





Delove čistim alkoholom, preskačem pranje u vodi sa sapunicom:



Kabina je u RLM 66, gornja kamuflaža bela, a donja RLM 65, tako da trebalo bi da ide brzo sve:



Krenuo sam da čistim delove:



Ima pin mark-ova na neželjenim mestima, tako da ide brza opravka akrilnim gitom:




Sušenje ide brzo zbog letnjih temperatura, ali ladjenje piva slabo, tako da je prebačeno u komoru:




Radni pritisak postignut:



Spremno za farbanje:



Udaren RLM 66 - Koristim Mr. Color Laquer varijantu, te ne treba prajmer:



Dok se suši boja da bih stavio dekal instrument table, napravio sam pojase (onako iz glave, ne znam dal su tačni)



Dekali su malo požuteli, ali biće udaren weathering, tako da ne marim za to:



Instrument tabla se hidrira:




A i temperatura piva je dorasla zadatku  :cheers



Sklopljeni svi glavni delovi:





Sledi odmor, pa canopy i dalji radovi  :mjetal


+
+
+


Celu gradnju možete pratiti i u Instagram Story na mom profilu (link u potpisu)

Kritike, saveti, komentari - dobrodošli  :super   Pogotovu za par koraka unapred koji slede  :cheers

Toliko za večeras  :pilot



ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

Dragan

Mozda bi mogao da pokretace krilaca/zakrilaca preradis pomocu zileta i malo zice:



Fudzimi je odlicno uradio maketu, ali ovi pokretaci od pune plastike mi bas bodu oci!

I mozda bi mogao da na maketi sa gornje strane na nekim mestima provizorno naneses semu 70/71 pa tek onda preko nje belu... a onda vedering tako da ispod bele izbijaju zelene.
Srecno!  :cheers

DjG

#2
Quote from: Dragan on 18-08-2018, 07:26:16

Fudzimi je odlicno uradio maketu, ali ovi pokretaci od pune plastike mi bas bodu oci!

I mozda bi mogao da na maketi sa gornje strane na nekim mestima provizorno naneses semu 70/71 pa tek onda preko nje belu... a onda vedering tako da ispod bele izbijaju zelene.

ali, 48h !!! imaj milosti  :cry

Pedja

Pratim i potpuno podržavam tvoj izazov. Možda bi mogla i slična kampanja da se napravi.  :cheers

DjG

Jel "vitex" git zbog 48h ili je standardno u upotrebi ?

Janjic

凸(¬‿¬)凸

Miroslav Š.

Право летње освежење!
Фуџими је лепо скоцкао делове, урадих једну пре доста година, оста' лепа успомена.
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

komoras

#7
Nastavak! :pilot





Prop i spiner na čišćenju:



Prop ima sink mark-ova, tako da je git morao i tu da radi:



Nikada nisam kapirao zašto proizvodjači maketa tolko komplikuju stvari kod aviona koji imaju fiksni stajni trap.
Logičnije mi je da se točkovi lepo ofarbaju, pa da se dodaju na kraju, to sam rešio sa malo turpijanja:



Svi spojevi su ošmirglani, gita jedva da je trebalo, te je skoro sve spremno za crni prajmer:



Bomba od 1000 kg takodje sredjena (Avion će biti naoružan samo njom):





+

+

+

@Dragan - slažem se, ali biće preskočeno s obzirom tematike projekta  :caooo  Kao što je @DjG već primetio  D:)

@DjG - Vitex je dobar za ovako brze opravke, kao i na mestima gde je komplikovano šmirglati, samo se ukloni vlažnim štapićem za uši višak gita. Bio mi je nekada standardan git za upotrebu, ali sam prešao na Mr. Surfacer + Mr. Thinner za takve opravke, ali to zahteva malo više vremena zbog dužeg sušenja. Počeo sam da koristim ovaj akrilni Vitex pre 4 godina i makete koje sam tada gitovao njime, ne pokazuju nikakve naznake pucanja gita, nadam se da će tako i ostati  :zvizduc

@Pedja - Hvala  :cheers Bilo bi dobro da se organizuje nešto i da npr traje do kraja godine, taman da se rešimo "brzopoteznih" maketa iz šteka  :super

@Janjic - hvala na moralnoj podršci!  :super :cheers

@Miroslav Š. - Hvala  :cheers Slažem se apsolutno, uklapa se bolje nego LEGO, svaka čast japancima  :mjetal Zato sam i odabrao ovu maketu za ovakav projekat  :god




A sada, treba otići po novu turu ladne pive i nastaviti radove!  :pilot :cheers


ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

Delja

Kakav je turorijal, svako da pozeli isti postupak!  :cheers

komoras

#9
Nova piva, novi koraci u gradnji!  :cheers :pilot



Prop sredjen:



A ovo pivo je mnogo dobro! (Ima ga u maxiju)  :super



Sredio sam i zalepio trap, točkovi samo ubačeni, njih ću kako sam već spomenuo:



Canopy zalepljen, sitni delovi spreni za prajmer:



Još da ga zamaskiram, pa može sve pod Mr. Surfacer 1000 Black:



Imam osećaj da će samo ovaj korak da traje 48h  :doh Paneli na staklu jedva da se osećaju pod prstima, tako da neće moći sa maskolom baš kako sam zamišljao, ali drugu polovinu radim njime...





+

+

+


Hvala @Delja  :super Nadam se da sam inspirisao i druge da se okušaju u istome  :cheers
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

dragan_mig31

Ovo je odlicno.Svaka cast.kakav je ovaj akrilni git?Vidim na ambalazi pise i na makedonskom a ovo kod nas nisam video dosad.

komoras

Ostatak uradjen s maskolom, biće ovo aljkavo, ali planiram posle farbanja da očistim i doteram ivice sa specijalnom alatkom i alkoholom  :naughty



Dok čekam da se maskol osuši, rekoh da ne gubim vreme, pa sam udario prajmer na sitne delove:




+

+

+

@dragan_mig31 - Hvala  :cheers U pitanju je grčki proizvodjač, prave akrilne gitove, farbe, prajmere itd za drvo. Ima gotovo u svakoj farbari u Beogradu da se kupi. Preporučujem njihove proizvode za stolariju. ono nije belo...nego je B E L O ! ! !  :god
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

komoras

Nestalo je piva u frižideru, ali ide se dalje  :pilot :cheers

Model je očišćen sa alkoholom:



Zatim je udaren crni prajmer - Mr. Surfacer 1500:



Takodje je obojeno i staklo sa RLM 66, da se uklopi sa unutrašnošću kabine (Ovde sam primetio da mi je upao unutra sundjer koji je štitio otvor za mitraljez, tako da očekujem lokalnu katastrofu i potencijalno skidanje stakla, ali to ćemo videti na kraju):




Zatim posle crnog prajmera, uradjen je pre-shading sa "mermer" tehnikom. Ovo je po meni mnogo bolja tehnika nego klasično farbanje linija panela crnom bojom  :love





Dalje slede pripreme za žutu i RLM 65, pa zatim bela od gore  :super
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

komoras

Roze  :naughty :love



Roze boja je je odlična podloga da se dobije jarka i živahna žuta  :super





Sledi maskiranje, da bih dobio prave linije na repu, koristio sam belu tamiya traku koja je elastična:



Sve spremno za RLM 65  :cheers

ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

komoras

RLM 65 apliciran, nažalost imam ga samo u Vallejo izadju, te nisam baš zadovoljan kako je ispalo  :rtfm



Ovde je primenjen stari dobri recept - Vallejo Blanco  :pilot




Maske su skinute:




Veoma sam ponosan kako je ispala žuta traka, obično tu omanem sa maskiranjem  :super






+

+

+

Možda i uspem da završim sutra u toku dana...  :zvizduc

Ostalo je da se ofarbaju detalji, nadam se da je sve u redu sa kabinom unutra, inače moraću da skidam...
Još jedna poteškoća je što sam uspeo negde da izgubim/zaturim RLM70  :headbang  Tako da će prop biti ofarban u neku približnu nijansu  :deadhorse

Toliko za večeras  :cheers







ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates