Messerschmitt Bf-109G6,JRV,Zvezda 1/48

Previous topic - Next topic

Miha

Evo Meseršmita sa našim oznakama s kraja rata.Zvezdina maketa-odlična.Jedino je plastika malo mekanija od onog što sam navikao.Ima sve pokretne površine odvojene što na kraju daje realističniji izgled,kao i detaljno urađen motor Daimler-Benz DB605 koji ja nisam ugradio jer se eni ne sviđa takvo nagrđivanje lepog aviona.Proizvođač se potrudio te dao posebne kapotaže sa urađenim unutrašnjim ojačanjima ako se ipak odluči za izradu makete gde je motor i nadmotorsko naoružanje vidljivo.
Dodati Eduard pojasevi,dekali LH,boje MM.Našao sam profil iz najave nove knjige:"Messerschmitt Bf109-the Yugoslav story II" ovog aviona pa sam na osnovu njega dodao crveni broj 1 koji nije na šemi iz LH kompleta.












Pedja

Lepo, odličan rad, kako se uklapa? U kutiji deluje odlično, imam i g6 i f2, čekaju.  :caooo

Miha

Odlično uklapanje.Jedino je spoj krilo- trup zahtevao doterivanje ali sam to verovatno sam prouzrokovao jer je na "suvo"i to bilo dobro.

medico

lepo izgleda, Zvezda je napravila seriju dobrih 1/48 ac i to vrlo pristojne cene.
jedino mi se ne dopadaju nijanse tih MM bojaza RLM 74/75 ...preferiram Gunze no bolje da ne načinjemo večitu temu "tačnih" nijansi

Miha

Hvala momci svima :god
Medico,što se tiče autentičnosti MM RLM serije boja,stoji opaska jer sam uvideo da su kod nekih "omašili"iako sam ja u ovoj oblasti "izletnik".Pre par godina kupio sam njihove RLM Authentic jer sam imao nameru uraditi Luftwaffe zarobljene avione sa našim oznakama(FW190,Bf109G,Ju87B)kao i Me109E &Me 108 kraljevske.Odmah je ustanovljeno,zajedno sa mojim drugom pok.Sašom Ilićem čije sam mišljenje uvažavao kao odličnog poznavaoca ove oblasti,da recimo RLM70 schwarzgrun(MM2080)nema veze s vezom,itd,itd.
Inače,da rezimiram,Zvezda je uradila odličan posao,maketa je bogato opremljena,postoji mogućnost montaže različitog podvesnog naoružanja,detalj motora,konstrukcije krila,dva tipa poklopca kabine,itd,itd.Slaba strana su,po mom mišljenju,dekali koji kao da su štampani na ink-jet štampaču-krecavi po obodima a o stensilima da i ne pričam koji su uglavnom deformisani.Sadrže oznake za dve Luftwaffe mašine i jednu iz švajcarsku. S obzirom da mi mahom nisu bili ni potrebni,nije me mnogo "potresla"ova manjkavost.

:cheers

Goran A.

Lepo izgleda maketa, pogotovo u paru sa bivšim saborcem u apsu.

Što se boja tiče, vole proizvođači da "podvale", mada ne zameram. Teško je malom paletom pokriti nekoliko stotina nijansi, pa pridružuju što im se čini zgodno. Na gubitku nisu, uvek će neko kupiti. Pošto se u poslednjih 15-20 godina pojavilo više proizvođača, poneki stari promenili recepture zbog novih propisa, možda je vreme da neko svede račune i napravi nove tablice poklapanja maketarskih boja.

A ko od nas ovde moze dokazati da nije bio bas takav?
Stvarno lepa maketa. I moj Eduard G-6/14 ce opet nositi JRV oznake.