Mig-21bis Zvezda 1/72

Previous topic - Next topic

djnik

Posto sam rezinske Ik-3 i S-49 ostavio da smirglam na zimu jer je ceo proces isao veoma sporo odlucio sam se da zapocnem neku manje zahtevnu maketu. Iz Beograda sam poneo Zvezdin Mig-21 u razmeri 1/72. Planiram da ga ofarbam u boje onog unikatnog Miga sa Batajnice sa novim oznakama uz pomoc Lift here dekala za taj avion.


Maketa je sastavljena, izgitovana, ismirglana i sledi prajmer:


Na slikama se i ne vidi bas najbolje ali rezinski kokpit je od RW Modelsa i izuzetno je detaljan. U svakom pogledu mnogo bolji nego onaj koji dolazi uz maketu (narocito sediste i instrument tabla):




Rezinski set od RW modelsa za stajni trap sam takodje iskoristio da zamenim onaj u maketi jer je detaljniji:



Zahvaljujem se daggeru na dvostrukim podvesnicima za R-60:


Miljan

Maketa je fenomenalna i precizna,barem sam je ja tako doziveo.Ja sam uradio migusu ali sa ev.brojem 17221,sa starom shemom.Planiram da i ja u skorije vreme uradim ovog sa novom shemom a mozda i jednu experimentalnu shemu.

dragan_mig31

uf uf super ajde ofarbaj ovo :) i ja imam ovaj ist mig ali jos nemam kokpit za njega ali uskoro cu i to da nabavim :) ja cu da moga radim u boje jrv pre 1999 :) onaj sa pumu na nosa :)

djnik

Miljane mislim da sam video tvoj Mig u galeriji MK, odlicno izgleda! Svaka cast! Dragane taj sa pumom je iz jedinice "Delta".

Koristio sam tkz. "blue tac" za maskiranje seme i Tamjin masking tape. Odoh na farbanje i tamnije sive (MM 1723). Zamaskirao sam delove koji su ofarbani MM 1728.







Sandman

Quote from: djnik on 07-09-2007, 23:53:17
Dragane taj sa pumom je iz jedinice "Delta".

crni ris je u pitanju ;)

Quote
Koristio sam tkz. "blue tac" za maskiranje seme i Tamjin masking tape. Odoh na farbanje i tamnije sive (MM 1723). Zamaskirao sam delove koji su ofarbani MM 1728.

Djole, reci mi shta su ove tachkice koje se vide po osnovnoj (nemaskiranoj) sivoj?
Jesi li to Maskolom stavljao flekice gde ce ici guljenje farbe? ??? ::)

kamuflaza ce biti odlichna - napravio si ivice od blutaka i koliko vidim nisu spljoshtene mnogo uz povrshinu makete tako da cesh dobiti fini mekshi prelaz dve sive ;)

nego, malo mi chudno shto si zalepio tochkove za trup :-\ malo je pipavo ofarbati ih kasnije detaljno....

ajd, kachi slike posle prskanaj kamuflaze - bash me zanima rezultat!

djnik

One tackice su od crvenog markera kojim sam obelezavao gde ide tamnija siva. Pre nego sto sam oivicio kamuflazu blutakom i trakom prvo sam je oznacio markerom. Bez brige, cak je i svetlo siva boja prekrila taj marker a tamnija ce jos bolje.

Tockove sam zelepio jer sam hteo da zalepim i rezervoar ispod trupa koji prati kamuflazu aviona. Da nisam stavio stajni trap onda bi se maketa oslanjala na rezervoaru. Ne brini se, pazljivo cu ofarbati stajni trap ;) Sutra idem na sastanak IPMS Sijetla i videcu da li se amerima svidja kamuflaza.


dragan_mig31

uuu lepoooooooo :) ajde cekam jos slike :)

husky

E sad i mene zanima kako ce ispasti maketa.
Nego reci mi kakvi su ti ono koncici na hedapu?
ne secam se da moj resin to ima! ;D

djnik

Evo ga ofarbani Mig. Sledi future, dekali pa ponovo future. Planiram da istaknem panele sa tamno braon akrilnom bojom i da ga finalno obradim pastelima.





Sest R-60 raketa ofarbane u MM prajmer


@dagger: kakvi koncici? Mislis ono zeleno? To je git,nisam ga jos ismirglao. Postojao je zazor izmedju rezinske kabine i plasticnog dela od makete.

dragan_mig31

uu lepo :) samo da nije ova tamno siva malo pretamna?

Kerber

Za sada, izgleda dobro , bar meni. Samo napred !
Kakve su ovo rakete , kao R60 ali sa drugacijim repnim krmilima?
Nisam znao da ima  i tak'ih kod nas....


I, molim te siljni jos nekoliko slichki onog Fjurija, da ga teramo u galeriju, greota sa samo 3 da ide.

Pozz!

djnik

Dekali su postavljeni i preprskan je jos jedan sloj Future-a



Rakete su skoro zavrsene


milanco

Bas lepom izgleda super je uradjeno :D :o
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

djnik

Drago mi je da se svima svidja aliiiiiiiii djole je zahebao stvar. Znaci necete verovati sta se desilo. Kad sam maketu isprskao future-om iz meni nepoznatog razloga (kad sam se sutradan probudio da vidim da li je sloj suv) cekalo me je iznenadjenje. Marker kojim sam obelezavao ivice kamuflaze je dospeo na povrsinu, da i preko tamno sive! Izgleda da je future imao nekakav efekat na taj marker tako da je dosao na povrsinu. Znaci svuda se ispod kamuflaze ili bolje reci na kamuflazi mogao videti marker. A primetili ste da se pre future-a nista nije videlo! GRRRRR! Lupanlje glavom u zid nije pomoglo. Posle kratke glavobolje preprskao sam celu maketu sivom bojom kako bih odradio jedan "standardni" Mig-21 posto imam i te dekale. Tuga....Na greskama se uci valjda zar ne? :(

Sandman

auh breeeee...  :'(

a shto nisi samo chetkicom zamackao lagano te tufnice?? mogao si tu i tamo da ubacish malo chipinga, malo farbe, malo pasteli, i zamaskiralo bi se to...  :-\

bash shteta....super ti je izgledala kamuflaza  :-\

nishta, sledeci put, lagano blutakom direktno na maketu uz gledanje referentnih slika... ili obichnom olovkom markiraj ivice kamuflaze ;)

ajd kachi nam slike ovog standardnog sivog kad zavrshish pa da Bane kachi u galeriju ;)