1:72 Heller Mirage 5BA

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

Maketu svi znate.Zato i necu da ulazim u to kakva je i sta je.Kompletno urezana panelizacija i nitne.Kabina doradjena.Sediste MK4 doradjeno sa pojasi u samogradnje i nove rucke za izbacivanje.Insturment tabla je rezin,hud samogradnja.Uradio sam i poneki detalj sa strane kabine.Pitocev je od igle.Doradio sam mu rep kao i napravio sam ic mamce od plastike i visak eceraja.Boje su gunze i revell.Dekali iz kutije.Maketa predstavlja Belgijski mirage 5ba iz sredine 80ih kad su bili modernizovani ali nisu jos dobili MK10 sedista.























boom.boom

Аууу Драганче, стварно прелеп рад :love!!! Врухунске дораде и исти такав финиш!!! :bravo
"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"

djos & filip

Sta uradi od onakve makete.....:)
Salu na stranu stvarno odlican rad. Paneli, prljanje i grebanje odlicno!
Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

flanker

Ala si ga prerezao, svaka čast. Lep je baš.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

guster


Tomcat

Jos cu zavoleti ove deltase gledajuci tvoje miraze   :) Jedino sam iznenadjen izborom oznaka  ;D
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...


Janjic

凸(¬‿¬)凸

milan78

Kad imas volje sve se moze. Ja nemam za prerezivanje, urezivanje....i kad treba da popravim osmirglano mene mrzi.Bravo lep miraz od hellera ovakva maketa... Samo za divljenje.  :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

Janjic

Quote from: milan78 on 05-12-2018, 13:51:25
Kad imas volje sve se moze. Ja nemam za prerezivanje, urezivanje....i kad treba da popravim osmirglano mene mrzi.Bravo lep miraz od hellera ovakva maketa... Samo za divljenje.  :cheers

Ovo mi poznato, negdje sam to već čuo! Pa sad se sjetih, opisao si i mene :lol
凸(¬‿¬)凸

milan78

Cenim kad se neko potrudi ovoliko te tu spadas i ti @Janjic.Ima tu likova koji od plastike stare po 30-40god naprave cudo.A ne Tamiya shake'n'bake....
Instagram-Peacockscaleworx

Janjic

Quote from: milan78 on 05-12-2018, 17:03:00
Cenim kad se neko potrudi ovoliko te tu spadas i ti @Janjic.Ima tu likova koji od plastike stare po 30-40god naprave cudo.A ne Tamiya shake'n'bake....

Odosmo u OT, ubiće nas Dragan  ;D
Ma lijen sam ja prilično, ali nekad me i elan potjera.

凸(¬‿¬)凸

Goran A.

#12
Amerikanizovani Miraž kao i švajcarac IIIS. Ovaj BA08 nije prošao takozvani MIRSIP upgrade, ovako kako si ga odradio po izgledu više naginje kraju osamdesetih a  Mk.10 sedište je dobio oko 1990-te.

Nije bilo para da se sve odradi kako su zamislili pa su se modifikacije razvukle. MIRSIP avioni nikada nisu bili operativni u belgijskom RV i ostali u skladištima sve do prodaje Čileu i Francuskoj.

Maketa bez primedbi, stvarno lep Miraž!

dragan_mig31

AG02 upravo tako.Tokom 80ih su dobili delumna modernizacija.Delom nova avionika,ic mamce I nkva sedista.Nisu samo mirsip mirazi dobili mk10.Postoje slike 08 gde se vidi sa ovom shemom u ovoj konfiguraciji sa mk4 negde na sredini 80ih I onda malo kasnije sa mk10.Ja sam nasao skeniranu odlicnu knjigu verlindena bas za mirazi u belgijskom rv-u.Svako ko hoce da radi belgijski miraz bio BA,BR ili dvosed preporucio bi da nabavi tu knjigu.

Inace u pocetku sam hteo da uradim mirsip miraz5 ali jbg nisam imao druge dekale.Mozda ga uradim kad bude izasla normalnija maketa I kad.nabavim daco dekale.

Goran A.

Šema i sedište su na maketi u redu, poklapaju se. Kada sam pominjao period, mislio sam na vedering. Tako je izgledao pre nego što je dobio onu plavo-belu šemu.