Sovjetska Airacobra (Eduard weekend 1:48)

Previous topic - Next topic

Evo konačno nešto sa mog stola. Dobio sam je na poklon pre xy godina, vukla mi se u ormaru, niko nije hteo da je kupi, pa sam odlučio da je napravim.
Kada sam je prvi put video u kutiji činila mi se proizvodom 1. klase ali godine su prošle i tehnologija se usavršila, pa je ta maketa prosto rečeno zastarela. Ima i nekoliko short run rešenja u konstrukciji, pa nema više nikake veze sa današnjim Eduardovim maketama. Ni slučajno je ne bi ponovo radio, a ako mi P-39 još koji put zagolica maštu, onda ču svakako uzeti Hasegawu.

Sa samom gotovom maketom uopšte nisam zadovoljan. Krenuo sam u rad sa pola srca i neodlučan koji avion da pravim, pa sam se na kraju odlučio za neki polufiktivni sovjetski aparat po uzoru na neki profil sa wingspalette.com. Preživela je i dve havarije, pa više nije  prava. Isto tako moram da priznam, da mi je ova kamuflaža odvratna i stvarno me podseča na boju ljudskog izmeta. A ni sam avion mi više nije simpatičan.

Evo "slika":



















Josip

Miroslav Š.

Razumem tvoje emocije ali mislim da krajnji rezultat treba da izazove pozitivu. U ovom slučaju i tekakvu
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

Fredi


Sandman

Skroz je ok ispala, ne vidim razloga za toliko nezadovoljstvo.

Sviđa mi se što si pojedine panele drugačijom nijansom farbao, daje nekog šmeka.

Jesi li prefarbanu američku rondelu sa donje strane krila radio sa maskom ili četkarenje slobodnom rukom - lep je detalj.

Hvala.
Ta "izmetska" kamuflaza uspesno sakriva slicne detalje farbanja I na trupu.
To je farbano rukom kako su valjda I Sovjeti radili.

guster

Iskuka se covek za sve pare, a maketa izgleda bas dobro, ne moze svaka da bude spektakularna, ali ne vidim razloga za nezadovoljstvo.
:super