Carro Armato M 13-40, Italeri, 1/72

Previous topic - Next topic

Dragan

Italerijev prepak stare Escijeve makete. Sta reci sem srednja zalost: maketa ima dosta gresaka, nije jasno da li je rec o ranoj ili kasnijoj verziji, delovi se osrednje uklapaju, neki sklopovi nisu bas najsrecnije reseni... neke greske sam pokusao da popravim (usta cevi koji je ocajno odliven), ponesto da doradim (izduvne lonce, nosac mitraljeza na kupoli), dodam (nosac stapa antene)...
Posto je sve "moz' da bidne al' ne mora da znaci": sema je 1940. ili 1941., Albanija ili Grcka.
U svakom slucaju, jedan manje u kutiji, jedan vise u vitrini. Ja sam zadovoljan, a vama kako je na volju.
Boja: zelena Humbrol Authentic HI3, glanc i mat lak akrilni Humbrol.




















nesha

Srednja žalost je u svoje vreme bila izvanredan model, samo su cinulske gusenice kvarile stvar. Al vreme i novi zahtevi čine svoje, nisi se ti loše izborio sa time.
Jedino, da ti napomenem, kad si već bušio mitraljez na telu, ili da su rupe manjeg prečnika ili da ih nisi dirao. Ovako su nekako prevelike, sad jedino možda, ako imaš živaca, učačkaj unutra medicinsku iglu, al jedva da malo viri. I malo ga zaprljaj, da paneli dobiju neki utisak dužine, mali voš i drajbraš će istaći detalje-kad si se već toliko trudio.

Dragan

Uopste nisam busio otvore mitraljeza na telu. Malo crne boje na vrh cackalice, samo sam taknuo i to je to! Inace, ti otvori nisu bas toliko mali: