Tu-22m3 na stajanci

Previous topic - Next topic

Poseidon

Bravo.....lepa mašina i još bolja maketa istog.

Vladimir

Jako lepo,sve čestitke...
Ф89 НС

®Evolutionary

Pozdrav još jednom i od srca veliko HVALA svima na ovim lepim rečima, kao i na svom bodrenju tokom "maratona"! Motivacija mi je zaista bila preko potrebna.  :cheers

E sad da odgovorim na par komentara i pitanja.

Sandman - "Sa koliko (desetina) metara si fotkao mak ::)etu?  "

He, he; pravo pitanje je koliko mi je kvadratnih metara fotografske pozadine trebalo da bih pokrio zid i odrolao po stolu ispod ploče na kojoj je maketa... A slikao sam najviše sa metra i po udaljenosti, najčšće mnogo bliže, rauzličitim objetkivima (20, 30, 50 i 85mm - sve fiksne dužine, nešto ne volim zumove). Ako nekog baš zanima fotografija neka pita, pa mogu opširnije o ovome...

flanker - "A naći ću ti grešku, videćeš!!"

Ne sumnjam da hoćeš, ima grešaka koliko voliš! Neke su manje a neke više očigledne... Trik je samo da i greške kvalitetno odradiš, pa da celina izgleda uverljivo.  8)

Pedja - "Podatak o merama diorame bi svakako bio interesantan"

Ploča na kojoj je maketa ima dimenzine 44 x 67cm, a Tupoljev je dugačak 58cm i ima razmah krila od oko 48cm. Ovo mi je za sada najveća završena maketa u kolekciji. TB-3 ima veći razmah krila, ali je daleko kraći.

Dejan68 - "Jedino mi je žao što su male šanse da ga  vidim uživo."

Pa, malo je verovatno da ću ga donosoiti za Srbiju nažalost. Ali možda se desi da stigne na neki dogadjaj malo bliže u okruženju. Prvo javno prikazivanje biće već krajem ovog meseca u Lingenu
(https://euromodelexpo.jimdo.com), ali to je sever Nemačke, tako da nije baš zanimljivo za domaću publiku. Sada baš smišljam kako da konstruišem kutiju za sve ovo...  :o

Dejan68 - "A sad mali odmor pa od jeseni u nov serijal. "

Važi, vrlo rado, samo sledeči put ću ipak izabrati nešto malo manje komplikovano... ???

Veliki pozdrav!
Pozdrav od Šekija
--------------------

bulovic

#18
Svaka cast i kapa do poda.
Ako te ne mrzi mozes li da pojasnis kako si postarivao zvezde. I da li si zutu zastitnu farbu  nanosio pre ili posle zavrsne sive farbe? 

Dejan68

Quote from: ®Evolutionary on 12-03-2019, 18:28:13
Pozdrav još jednom i od srca veliko HVALA svima na ovim lepim rečima, kao i na svom bodrenju tokom "maratona"! Motivacija mi je zaista bila preko potrebna.  :cheers

Dejan68 - "Jedino mi je žao što su male šanse da ga  vidim uživo."

Pa, malo je verovatno da ću ga donosoiti za Srbiju nažalost. Ali možda se desi da stigne na neki dogadjaj malo bliže u okruženju. Prvo javno prikazivanje biće već krajem ovog meseca u Lingenu
(https://euromodelexpo.jimdo.com), ali to je sever Nemačke, tako da nije baš zanimljivo za domaću publiku. Sada baš smišljam kako da konstruišem kutiju za sve ovo...  :o

Veliki pozdrav!
Nadam se da će ovaj što bi političari rekli "grandiozni projekat"  da se nađe sledeće godine na plakatu
EME 2020 "euromodelexpo 2020"  :caooo
P. S.  Javi kako si prošao. :)

®Evolutionary

Quote from: bulovic on 12-03-2019, 20:29:45
Svaka cast i kapa do poda.
Ako te ne mrzi mozes li da pojasnis kako si postarivao zvezde. I da li si zutu zastitnu farbu  nanosio pre ili posle zavrsne sive farbe?

Za zvezde i žuti prajmer pogledaj ovde, otprilike na polovini strane:
http://www.maketarskikutak.com/index.php/topic,21616.120.html

Zvezde sam posle tretmana micro-meshom preprskao sjajnim lakom, kako se ne bi raspale u vodi. A preko osnovne kamuflaže isprskao sam Ammo tečnosti za ,,chipping" pa onda žuti prajmer, ali veoma tanko i samo lokalno, tamo gde sam želeo ovaj efekat.

Javi ako treba još nešto...
Pozdrav od Šekija
--------------------

vlajko&marko

fantazija
Sve sto je lepo ima kraj pa i ova prica

syncrogti16v

Zaista kao sto vecina kaze, najbolji rad na MK. Istovremeno i dobra skola maketarstva. Nekoga ovo demotivise ali moze posluziti i kao dobra motivacija za ostale clanove da pokusaju nesto slicno. Pozdrav.

Adrijano1776

Vrhunski odradjeno...
Obracun za sankom u Lingenu ??

petarsm

#24
Свака част за овај подухват. Било је задовољство пратити напредовање посла.
У овом снимку постоји кадар у којем је приказан авион на стајанци са свим детаљима као у диорами: (youtu.be/Mozy2_GwJDM).
Printscreen: https://files.fm/u/97pav2mf.
Поздрав, Петар

®Evolutionary

Hvala vam još jednom na svim komplimentima! :cheers

Petre, odličan kadar! nisam video ovo iako sam dosta izučavao dok sam pravio celu scenu... lepo je dobiti potvrdu iz stvarnosti da sve ima smisla.

Adrijano, važi se, vidimo se u Lingenu, samo da uspem da spakujem svu skalameriju... a obračunavamo jednu turu tebi, a sledeću meni. ;)
Pozdrav od Šekija
--------------------

Зоран 1962

Пратио сам рад од самог почетка и немам речи.Урађено је феноменално.Свака част на умећу,стрпљењу и труду.Лепши рад нисам видео до сада. :god :god :god

nenobl

prelijep rad! fantasticno izgleda! pohvala i za fotografije! sve za 10+!

dosadan

Odličan rad, maketa za 10!
Isto važi i za WIP (lupe/naočale sam kupio, još wet palete da probam  :super) , sve je objašnjeno i praćeno dobrim fotkama...
Toliko, pozdrav iz Sarajeva

Dejan68

Šeki, kako si prošao na EME 2019? :pilot
Nadam se da si ih istresao iz gaća.  ;)