SU-22M4 Iraqi Air Force 1/72 Mistercraft

Previous topic - Next topic

Jovac

Još jedan ovogodišnji projekat je u vitrini. Verujem da mnogi znaju ovu maketu, nije bilo nekih većih i bitnih problema tokom rada. Zadovoljan sam postignutim i sada nastavljamo dalje u duhu pokreta nesvrstanih. Malo se šalim , ali nastavljamo sa egzotičnim džetovima . Evo slika.
























Marko M

S obzirom da znam kakva je maketa u pitanju mislim da si ga odlično uradio. Čak se ni izmenjiva grba ne prepoznaje, a mislio sam da će ona da bude najveći problem. Imam samo jednu primedbu. Ako te ne mrzi, obrni rezervoare za gorivo. Ta kocka sa kojom su zakačeni za nosače je zapravo nekakav kontrateg (barem sam tako pročitao na jednom forumu) i predizmenzionisan je za ovu razmeru.

Trenutno se gnjavim sa Su 17 Ural Guardian od istog proizvođača pa bih imao dva pitanja. Kako mu funkconiše sistem za izmenjivu geometriju krila, koji je nepotrebno iskomplikovan (uspeo sam da polomim viljuške na krilima pa sam morao da ih zamenim sa parčetom lima) i koliko gitovanja je bilo potrebno da se grba uklopi?

Jovac

Quote from: Marko M on 29-04-2019, 19:06:34
S obzirom da znam kakva je maketa u pitanju mislim da si ga odlično uradio. Čak se ni izmenjiva grba ne prepoznaje, a mislio sam da će ona da bude najveći problem. Imam samo jednu primedbu. Ako te ne mrzi, obrni rezervoare za gorivo. Ta kocka sa kojom su zakačeni za nosače je zapravo nekakav kontrateg (barem sam tako pročitao na jednom forumu) i predizmenzionisan je za ovu razmeru.

Trenutno se gnjavim sa Su 17 Ural Guardian od istog proizvođača pa bih imao dva pitanja. Kako mu funkconiše sistem za izmenjivu geometriju krila, koji je nepotrebno iskomplikovan (uspeo sam da polomim viljuške na krilima pa sam morao da ih zamenim sa parčetom lima) i koliko gitovanja je bilo potrebno da se grba uklopi?

Hvala na sugestiji za rezervoare. Okrenuću ih. meni se polomio komad viljuške na desnom krilu , ali radi bez problema.

Goran A.

Ne treba da obrćeš rezervoare već nosač, pa da ta pomenuta "kocka" koja imitira bravu (nije kontrateg) upadne u svoje ležište na istom nosaču. Tako će da legne kako treba.

djos & filip

Video u prirodi, i kao i uvek bolje izgleda nego na slikama.
Maketa je ispala odlicno, a iznenadio me je i kalup koji i nije uopste los kao sto sam ocekivao.
Sve u svemu lep rad i interesantna sema farbanja.
Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Marko M

Ne mogu da nađem na kom forumu sam pročitao to za kontrateg ali realno ni na jednoj fotografiji nisam video tu kocku, ni sa donje ni sa gornje strane rezervoara. Na ovom linku se moze videti kako izgleda rezervoar kada nije zakačen za nosač, ukoliko ovo nije neka budževina na muzejskom eksponatu.

http://walkarounds.scalemodels.ru/v/walkarounds/avia/after_1950/Su-17/19.JPG.html
http://walkarounds.scalemodels.ru/v/walkarounds/avia/after_1950/Su-17/1.JPG.html
http://walkarounds.scalemodels.ru/v/walkarounds/avia/after_1950/Su-17/8.JPG.html

U svakom slučaju, odlično je ispao.

SierraTango

"Ne mogu da nađem na kom forumu sam pročitao to za kontrateg ali realno ni na jednoj fotografiji nisam video tu kocku, ni sa donje ni sa gornje strane rezervoara. Na ovom linku se moze videti kako izgleda rezervoar kada nije zakačen za nosač, ukoliko ovo nije neka budževina na muzejskom eksponatu."

Nije u pitanju budževina nego namenski uradjeni upori koji spečavaju klaćenje rezervoara. Najčešće se upori stavljaju na bombonosače (pajlone) ali iz nekih praktičnih razloga na ovom tipu aviona to nije slučaj. 
Što se tiće "kocki" na maketi to bi značilo da bi ih trebalo proseći i uobličiti (tako da imaju formu trougla) kako bi rezervoari "legli" na bombonosač.

Pozdav

Marko M

Uh, kocka je premala i centralno je postavljena pa ne verujem da bi mogao da je modifikuje tako da ima dovoljni razmak između prednjeg i zadnjeg upora. Ako Vladu ne mrzi, mislim da bi mu lakše bilo da ukloni kocku, a da upore uradi na samom nosaču.

flanker

Kalup je bivša Pantera?
Čudna mi je ova braon, na nekim slikama je kao ova na tvojoj maketi, a na drugim je bleđa. Ne znam ima li to veze sa
eskadrilama ili periodima nabavke?
Negde sam našao da se koriste Hu 117 i 98, a možda umesto nje kao svetlija varijanta 118?
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

spatz

Odlican rad kao i uvek mnogo mi se dopada razvalio si  :super :super :super

Jovac

Quote from: flanker on 30-04-2019, 09:20:19
Kalup je bivša Pantera?
Čudna mi je ova braon, na nekim slikama je kao ova na tvojoj maketi, a na drugim je bleđa. Ne znam ima li to veze sa
eskadrilama ili periodima nabavke?
Negde sam našao da se koriste Hu 117 i 98, a možda umesto nje kao svetlija varijanta 118?

Skinuo sam baš dosta slika sa neta i našao baš taj. Na oko mi deluje kao ova braon koju sam koristio. A i malo da se razlikuje od ostalih na polici.
Ja sam zadovoljan.