F-CK-1C "Ching-kuo" Freedom model 1/48

Previous topic - Next topic

viper

Jedna dosta dobra maketa neobičnog , ali meni lijepog aviona.





dragan_mig31

Uh ovaj je bas dobro ispao.Koja je ova maketa?Nikad cuo.Jel plastika ili rezin?

viper

#2
 Ovo je tajvanski proizvođač i izdali su samo nekoliko maketa između ostalih i f-20.
Plastika je nije resin. Linije panela  su malo naglašenie, ali meni je to bolje od plitkih.

dragan_mig31

Nisam ni znao.Hvala ti na objasnjenju.Ovog aviona cekam u 1:72 vec godinama ali nikako da ga urade.Najverovatnije uzecu ovu maketu.

Iako me od detinjstva zanimaju vojni avioni, ovo čudo prvi put gledam. Izuzetna stvar.

Fredi

Odličan , svaka čast nešto nesvakidašnje pravo osveženje  :super  :cheers

guster

Lepo avionce, iz profila lici na F16(gotovo identican ako zanemarimo polozaj i broj motora), a odozdo malo i na F18.
Da li im je F16 posluzio kao inspitracija?

boom.boom

Odlicna izvedba i pravo osvezenje za videti :bravo!
Pravi hibrid! Meni se cini da je neko na F-16 pelcovao motore od F-5 po principu F-18... :think!
"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"

AcaDinic

Šta god da je ovo je odlično urađeno

milan78

Super odradjeno voleo bih da vidim i sliku odozgore....Svi ovi Tajvan, Koreja, Japan rade po ugledu na f-16, dokaz koliko je platforma uspela.
Instagram-Peacockscaleworx

viper

Hvala svima.

Ovaj avion "navodno"  nema tako impresivne karakteristike zbog "slabih" motora.
Kada vidite šta sve može ponijeti i da ima dosta zajedničkog sa f-16 mislim da je tako predstavljen zbog kineza.
Zatim proizvodio se negdje od 1990. do 2000.  godine ukupno 130 aviona ,a do danas se srušio mali broj. Negdje sam bio pronašao podatak 4 ili 5 kom koji  su popravljeni i u mislim da su u letnom stanju. ASko ponovo ponađem ovaj podatak  postaviću ga ovdje..

Kao što rekoh meni izuzetno lijep avion.




Pedja

F-16 koji boluje od anoreksije!
Odličan rad, kao i mnogma meni nepoznata letelica.

guster

Slazem se, iako nisam ljubitelj moderne avijacije, F16 mi je jedan od najlepsih ikada, cak i onaj asimetricni usisnik deluje skladno.
Ovo iz svih uglova izgleda kao njegova kopija osim sto su ubacili dva motora pa je to neminovno povuklo neke korekcije u izgledu.

Miha

Još jedan u nizu tvojih odlično urađenih džetova :bravo

Možda bi još lepši utisak ostavio sa spuštenim poklopcem kabine. :cheers

Sećam se članka u nekadašnjem "Aerosvet"-u o ovom avionu koji je dobio ime po starijem sinu Čang Kaj Šeka,vladara Tajvana,Čing Kuu kji je i sam bio pretsednik.Bilo je poteškoća u početku,prototip su izgubili u udesu,itd.

Janjic

凸(¬‿¬)凸