Kp/Az model Spitfire mkIX 1/72,pilot Stanislav Skalski

Previous topic - Next topic

milan78

Pozdrav nije me bilo dugo,opravdano ili ne,ipak nema izgovora.Dakle spitfire cuvenog poljskog pilota u redovima Rafa,na sve to prvi saveznicki as ww2,Stanislava Skalskog.Zanimljiv lik kako je zavrsio u Rafu i gde sve vojevao ostavicu da vi nadjete ako vec ne znate.Ja bih o maketi.Nemam reci hvale na uklapanje,treba da se posveti paznja dosta,spojevi su nikakvi bukvalno svakog sklopa.Najgore je sto su data kratka krila i "nastavci"za elipsasta krila,kojima se uz lose uklapanje ni panel ne poklapa sa ostatkom krila,plus trup/krila ne nalezu dobro.Onaj mali usisnik ispod nosa dat je iz dva dela a ne naleze lepo te treba da se gitosmirgla.Providni delovi isto traze paznju.Greska proizvodjaca je sto se za ove oznake vezuje Eugenius Horbacevski koji ima 1 a ne 6 u oznakama,te je ZX6 ipak Skalski.Drugo KP je prikazao na uputstvu za dekale da sa desne strane trupa slova oko rondele idu 6 ZX sto nije slucaj.Eduard je dao za to kako treba te sam to od njih video.Boje su Vallejo uglavnom osim humbrol azure blue koji je posvetljen sa belom.Vedering uljane boje slikarske,pasteli raznih boja te ponegde i tamiya wash.Generalno je uljani wash burnt umber i crna u mixu.Lak isto vallejo.Slike....



















...toliko za sad pozdrav svima!
Instagram-Peacockscaleworx


Janjic

凸(¬‿¬)凸

Tomcat

Bravo, avion je utoliko lepsi ako se ima u vidu da je maketa tako losa za rad :cheers A da si se ulenjio- jesi  :cheers
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Sandman

Lepo izgleda, uprkos svim tim nevoljama i nedostacima koje si spomenuo - ništa od toga se ne nazire na slikama :)

komoras

ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

Miroslav Š.

http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

AcaDinic

Ова пустиња ти одлично испала. Браво друже.

relja

Bravo za rad, posebno za izbor boja i farbanje!
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"


djos & filip

Ceka me 4 komada AZ Spitfire.......malko si me obeshrabrio ali videvsi kako si se ti izborio i sta si uradio na kraju....vredi svakog truda.
Odlican rad
Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......