Academy 1/72 M3 Half-track

Previous topic - Next topic

Sandman

Najveća maketa u ovom Academy setu - čuveni M3 Half-track

Sve tri makete su u suštini bile veoma ugodne za sklapanje, jedino što malo oduži radove je potreba za pažljivim farbanjem kabine i spoljašnjeg dela, kao i izrada stakala za M3 i Ford...

I na Half-tracku su stakla na šoferšajbni napravljena od folije za koričenje.
Cevi mitraljeza su zabušene mikro burgijom, a farovi su napravljeni od Kristal Kleara, ali su na žalost ovde potpuno neuspešno ispali - suviše tanko sam ih izlio jer su malog prečnika, pa ih je gloss lak (kojim ih lepim) "pojeo"...

Farbanje je Gunze bojama, prljanje MIG pigmentima...

























Detalji...











Konačno maketa veća od fleške!  >:D



Porodični portret...


Miroslav Š.

Sjajan trio, svaka čast Srle :cheers
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

Janjic

Malo lebde gusjenice i točak, ali imajući u vidu razmjeru super su  ;)
凸(¬‿¬)凸

medico

Bravo Srki, M3 izgleda odlicno ....OD i boja prašine se jako lepo slažu pa je opšti utisak više nego dobar !

guster

Farbanje odlicno, pojedine Academy makete vozila su, za danasnje standarde, dosta pojednostavljene, ali M3 uopste ne izgleda lose, naravno, moglo bi tu jos detalja da se napakuje.
Jos jednom sve pohvale za farbanje, ako imas daj neku work in progress fotku.

Sandman

Hvala na komentarima i kritikama/sugestijama :)

Maketa jeste dobra osnova za neke fine dorade, jer su neki detalji iz kutije pregrubi, ali sam jednostavno želeo da skinem još jednu kutiju sa šteka, a opet da koliko toliko ispadne pristojna.

Obzirom da me ove godine maketarski modžo baš dobrano drži, na ovoj maketi sam se toliko zaneo zbog finog uklapanja delova da sam i zaboravio da slikam međufaze sve do prajmera... pa evo jedinih konkretnih fotki iz faze rada...

prajmer...



farbanje... tu sam malo šarao sa posvetljenom Olive Drab i dobio željeno nijansiranje...









dekali...




guster

Da, bas to nijansiranje odlicno izgleda, nekako daje dubinu i onaj, cesto nedokucivi, teski, metalni izgled maketi  :super

Messerschmitt


flanker

Ne valja bre ovo. U kočiono ulje pa sve ponovo i kako treba, a ne tako ofrlje.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

djos & filip


Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

shone

Odličan. To je vrh, za razmeru. I ne treba slikati makro u 72 jer to nije ono što se vidi kada je na stolu.
1 : 35