AERO L-159 Alca KP 1/72

Previous topic - Next topic

djos & filip

Pozdrav svima

Zavrsena i ova maketa, koju cu pamtiti poduze vremena ....po svemu.
Tukao sam se sa njom sve vreme, oko svakog detalja, slabo uklapanja, ciscenje svakog dela, jednostavno sve je moralo da se doradjuje i opet su ostali problemi na kraju nedoradjeni.
Jedan od detalja je i poklopac kabine koji nikako nisam mogao da uklopim pa sam ga isekao na 3 dela i postavio u otvorenom polozaju.
Na kraju ne zalim, lep avioncic. Sto se tice verzije, nisam hteo standardu sivo-sivu....i kad sam nasao kamuflaznu verziju u cast Ceha František Peřine koji je leteo na Spitfire Mk V, sa njegovim kodnim oznakama, to je bila ljubav na prvi pogled. :)
Ostalo je bilo lako....dosta maskiranja, odokativnog mesanja plavih boja, kombinovanja oznaka...i to je to.
Nadam se da ce vam se svideti ovaj mali eksperiment. Ja ga za sigurno necu skoro ponavljati
Jos jednom Veliki pozdrav

















Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Miha

Odličan i nesvakidašnji Albatros :god


milan78

Znaci o tom "Frantiseku" sve najbolje?Salim se.Bas sam se pitao valja li cemu Kp maketa....Svejedno ti si je lepo odradio a i lep memorijalni primerak. :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

Janjic

凸(¬‿¬)凸

Sandman

Ova ti je odlična!
Sve konture Spita na krilima i repu si maskirao pa farbao?

Taj Albatros mi je jedna od slika koje mi se vrte kao pozadina na desktopu na kompu :)

djos & filip

Hvala svima
@Sendman:
Uzeo sam krilo spita koji ceka da se odradi, iscrtao i isekao konturu na lepljivoj traci, spoljni deo iskoristio da ogranicim plavo i ofarbam samo krilo sa kamuflazom. Iskreno tu i tamo mi je pobeglo....ali...
Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

guster

Meni izgleda odlicno, ideja je sjajna, a i lepo si ti to sve spakovao  :cheers

komoras

ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

Tomcat

Mnogo dobro! Jako mi se dopada!
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...