Academy 1/72 Kettenkrad & Kubelwagen

Previous topic - Next topic

Sandman

Braillescale online takmichenje u kome uchestvujem vec par meseci je kod mene postiglo svoj osnovni cilj - podstaci maketare da rade makete koje drze u svojim zalihama :D

Novembarsko Braillescale takmichenje ce biti tematsko po prvi put a tema za taj mesec je Desert Warfare tako da pozivam i ostale koji rade oklop i vojna vozila u razmeri 1/72 ili manje da se polako prikljuche ovom takmichenju - poprilichno je zabavno, a na kraju se dobiju i komentari sudija na svachiji rad.... vremena imamo pa hajde da vidimo josh nekoga sa MK da se pozabavi ovime?

Za ovu temu reshio sam da radim par maketa - dva nemachka vozila koja cu predstaviti u ovom topiku, i jedno britansko koje cete videti ubrzo nakon ovog topika ....

Pa da krenemo....

Nemachka vozila koja nameravam da radim za temu pustinjskog rata su Motocikl polugusenichar Kettenkrad i legendarni Kubelwagen.... oba su korishcena u sastavu nemachkih jedinica u Severnoj Africi - tzv. Afrika Korps...

U pitanju je Academy WWII Ground vehicle set koji u kutiji pored ova dva vozila sadrzi josh i americhki Jeep i razne burice i kante za gorivo kao i sanduke za municiju kao dodatni materijal za obogacivanje diorama....



za danas cu vam samo predstaviti detalje ovih maketa, a radovi ce pocheti koliko vec sutra ;)

detalji Kubelwagena...











i detalji Kettenkrada...











prozirne delove nisam vadio iz zashtitne kesice da se ne bi grebali ....

primeticete da je Academy dao i prozirne haube i poklopce motora kako bi se dao izbor izrade takod a se vidi motor ispod tranpsarentnog poklopca....



detalji na maketama su jako fini i lepo izliveni bez flasha i ostalih problematichnih detalja koji se javljaju u izradi makete, shto samo potvrdjuje lepe rechi na rachun firme Academy....

razmera jeste 1/72, ali ne ochekujte neshto veliko ovde  :D Kubelwagen je dugachak nekih 5cm, a Kettenkrad tu negde - 4-5 cm... tako da i dalje moglo bi se reci ostajem u mikroskali  ;) :D :D :P

Aki

bas lepo deluju ove makete.
gde si kupio ovaj set ???

Sandman

Quote from: @ki on 19-09-2007, 21:40:56
bas lepo deluju ove makete.
gde si kupio ovaj set ???

dzabalesku vrh brate ;) :D :D :D
naruchio sam preko Laki modela - izashlo neshto malo preko 6USD sa urachunatim shipmentom... ;)

milanco

super izgleda osecamda ce brzo biti uradjeno ;)
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

Profa

#4
'ajd da se i ja prikljucim akciji i ojacam MK redove na takmicenju :)
Istina, malkico sam slab u vozilima, ali... ovde bese pricamo o hobiju i uzivanju, zar ne?  ;)  ;D

Od odavno mi stoji Academy Bf 109 sa prilozenim Ketten-om (za razliku od Sandman-ovog nema prozirnog poklopca), a pre par meseci sam nabavio Italerijev Kubelwagen - 2 komada u pakovanju. Jednog sam namenio za papagaj-eskadrilu, a drugi sam bas nesto pikirao za DAK  ;)
Nazalost, nista od motora i slicnih detalja, ali mozda nesto i nabudzam  ::)

Evo slicica:




Stoji mi jos jedan paketic - Revell-ov Long Range Desert Group, ali ce on malko da popricekne - trenutno su u radu 4 makete (bez gorepomenutih), bice guzva na stolu...

Ako sam dobro pohvatao - prvo odradis makete, pa se posle (konkretno za ovaj slucaj u novembru) prijavis?
U tom slucaju mozda se desi i LRDG :)
Bogu fala što sam Lala! :)

Aki

kako si dobio 2 kubelwagena,u jednoj kutiji ??? 0:)
jel to neka greska ???

Sandman

upravo tako Profo - ceo competition je podsticaj maketarima da smanje kutijashenje a da malo vishe rade makete ;)
makete koje treba prijavljivati su makete uradjene u zadnja 2 meseca ;)

hajde, bash bi mi bilo drago da se sem Tripka i mene josh neko sa MK ubaci u prichu sa Braillescale ;)

@ki, ovo je mislim pakovanje 2in1 - dobijesh 2 kubelvagena u kutiji ;)

elem, otpocheli su radovi danas na ovim maketama ;) nije mnogo ali sam udario "temelje" :D




pozz,
S.

Profa

Ne. na kutiji lepo pise: "contains 2 models"   8)

Inace, to je Italeri No 7024: http://www.italeri.com/product.aspx?item=7024S
Na sajtu inace ne pise da su dva komada u kutiji  ::)

Set je kupljen u Sparu u SLO za 6 EUR
Bogu fala što sam Lala! :)

Profa

I ja sam ih malo naceo, pre 5 minuta :)
Bogu fala što sam Lala! :)

Warhawk

#9
Može li mi neko reći kako su bili farbani Kettenkraftradi (koji su vukli Me-262-ke)?
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Profa

Evo makete KKRada i Me 262 u 1/48:
http://www.tamiya.com/english/products/61082me262_ketten/me262_ketten.htm

Inace trenutno postavljam lep walkaround na tu temu, postovacu link cim zavrsi "pretovar" (zavrsio u medjuvremenu  :))
armor - photo - walkaround - kettenkraftrad.pdf - 4.70MB

Evo i linka na uvek dobru Schiffer Military History:
ed2k://|file|[armor]%20-%20[Schiffer%20Military%20history%20n%2038]%20Kettenkrad.pdf|27398007|F6F06881E9C442909D8DA5C83F90B6E6|/

LP!
Bogu fala što sam Lala! :)

Sandman

Profo hvala za linkove - ovaj walkaround ce svakako koristiti - preko 100 kolor fotki! ;) :)

evo danas sam josh malo raduckao na ova dva vozila...

na Kubelu sam zalepio auspuhe odozdo, sedishta i menjach odozgo, kao i instrument tablu za haubu...



na Ketenkradu sam zalepio delove gornje karoserije, kao i gusenice za telo....



delovi se za sada fino uklapaju, a ponegde cu samo malo preci Surfejserom da popunim male zazore koji se tu i tamo vide.... najvishe na onom kao malom dimnjaku na zadnjem delu karoserije....

prajmerovanje crnom bojom cu raditi "parcijalno" jer obe makete imaju detaljno uradjene motore koje je lakshe ofarbati pre finalnog sklapanja....

jel neko zna mozda kojom bojom se farbaju sedishta na Kubelu? Braon boja koze ili...?  ??? ::)

Profa

Predlazem ti ovako nesto - reference o Kubel-u (imam neke, ali mi nesto usporio net, pa dok se to postuje...  :o)
ed2k://|file|Typy%20Broni%20i%20Uzbrojenia%20-%20182%20Samochod%20terenowy%20KdF%20Kubelwagen.pdf|15484406|16055BFE10F575B306386D005998E12D|/

ed2k://|file|WWP%20%20VW%20Kubelwagen.pdf|5331494|C372A414E89981AE045FE18D6A5C1683|/

ed2k://|file|Wydawnictwo%20Militaria%2076%20VW%20Kubelwagen%20Schwimmwagen.pdf|36295474|2D3D0755EF56E9151CDBC1C90911B976|/

ed2k://|file|Schiffer%20-%20Vw%20At%20War%20(1)%20Kubelwagen,%20Schwimmwagen%20&%20Special%20Vehicles.pdf|15382912|921A747566B18FA2DDD353975266EC61|/

ed2k://|file|Das%20Waffen-arsenal%20Kubelwagen%20im%20kriege.pdf|45844870|B75DCFA7FF51B5E020DACB32EC397630|/

Evo dve fotke - prva je iz TBiU, a druga iz WWP:



Sve u svemu, izgleda da su ih farbali prema potrebi, u boju karoserije...
Nadam se da sam pomogao...  ;)

Inace, ja mnogo hteo mnogo zapoceo, Goga sa grcevima mene je omela...  :(
Sve u svemu, KKRad je juce dobio prvi sloj light stone, a onda sam krenuo da konacno sredim Chevy-a za sutra za Sentu, pa je Goga digla uzbunu, pa je sve otislo u Honduras...  :-\
Nema veze, bice bolje... koliko prekosutra! Moram da budem optimista, gore od ovoga stvarno ne moze!  :D
Bogu fala što sam Lala! :)

Profa

Bogu fala što sam Lala! :)

Sandman

#14
Quote from: Profa on 22-09-2007, 00:15:15
Predlazem ti ovako nesto - reference o Kubel-u (imam neke, ali mi nesto usporio net, pa dok se to postuje...  :o)

ne rade mi ovi linkovi  :-\
probao sam "paste ed2k link" u Emule ali nece :(
ajd makar okachi tachne nazive ovih knjiga pa cu ih potraziti preko emule... ;)
hvala u svakom sluchaju! :)

Quote
Sve u svemu, izgleda da su ih farbali prema potrebi, u boju karoserije...
Nadam se da sam pomogao...  ;)

ih, josh pitash ;)
hvala! :)

Quote
Inace, ja mnogo hteo mnogo zapoceo, Goga sa grcevima mene je omela...  :(
Sve u svemu, KKRad je juce dobio prvi sloj light stone, a onda sam krenuo da konacno sredim Chevy-a za sutra za Sentu, pa je Goga digla uzbunu, pa je sve otislo u Honduras...  :-\
Nema veze, bice bolje... koliko prekosutra! Moram da budem optimista, gore od ovoga stvarno ne moze!  :D

samo opushteno drugar ;)
deca su najveca radost sveta, tako da je najbitnije da Goga bude OK, a makete nek poprichekaju malkice ;)
jedino ako necesh da se bacish na brodove pa da radish prirodni Khaki Brown wash palube  >:D ;) :D :P

hajde ako te ne bude mrzelo, i kad budesh imao vremena baci nam u Projekte u radu (ili kad ga zavrshish u Zavrshene makete) taj Chevy '56 .... ja imam jedan stari Monogram 1/25 Chevy '55 chini mi se.. zaturen mi negde u ormanu - dobio sam ga kao klinac od brata i kao sam ga tad malo raduio, ali bih voleo da ga malo sredim.. niej josh zavrshen.. a jedan od lepshih automobila tog vremena.....

pozz i hvala josh jednom na knjigama i referencama! :)