F-84F Thunderstreak Heller 1/48

Previous topic - Next topic

YU-DFY

Jos jedna maketa sa moje strane u borbi pritiv korone. Hellerov Thunderstreak koji ce biti uradjen kao JRV What if? Inspiraciju mi je dao drug Josip JZ posto je iskomentarisao mog Mirage 2000 koji je takodje bio JRV What if? Paneli su dati u pozitivu pa sam sve panele preurezao i delimicno rivertirao.









Sandman

Sviđa mi se izabrana tj. samozadata tema.
Planiraš li mu standardnu JRV šemu farbanja ili neku modifikaciju?

A koji ti je plan sa ovom preshading rondelama na krilima i trupu?

YU-DFY

 Bice standardna JRV shema. Odozdo sv. plavo,  odozgo sivo zelena.
Nije to preshading. To je plava za rondelu. Zastititio sam vec plavi prsten i ospricao sv. plavu.

Sandman

Ahaaa, nisam skontao odmah da farbaš oznake.
Super će to biti, a i neobično u našim oznakama i bojama.

YU-DFY

Radi se ubrzano. Za kratko vreme sam ofarbao donjaku i gornjaku. Nisam zadovoljan sa zastavom na repu jer je previse tanka za 1/48. To cu morati da ispravim.




YU-DFY

Petokrake sam mislio da uradim uz pomoc dekala iz viskova. Konkretno u ovom slucaju iskoristicu dekale od OEZ MIG-21. Prefarbao sam zvezde crvenom bojom i tankom cetkicom obojio zutom oko petokraka. Skalpelom cu da isecem tanak rub oko zutog polja. Ovo je znatno brzi metod nego da pravim maske. Nadam se da ce lepo ispasti.


Sandman

Lepo ti ovo ide - sviđa mi se kako je preshading dobro vidljiv sa donje strane.

medico

lepo i brzo napreduje....
koje si boje/nijanse koristio  ?

YU-DFY

Boje su Vallejo. Plava je mix sky blue 067 (70.961) i turquoise 069 (70966) u pribliznom odnosu 75:25. Tu sam trebao da dodam i malo sive ali mozda moze i Ovako da prodje. Siva je neutral grey 160 (70.992) a zelena je reflective green 090 (70.890) sa malo dodatka olive green 082 (70967).
Elem evo napretka. Polepio sam petokrake, brojeve i stensile iz viskova. Uradio sam i blagi wash u panelima.




Goran A.

Neverovatno je kako mu prirodno leže naše oznake i kamuflaža, za razliku od onog Miraža.

YU-DFY

Zavrsen. Uskoro vise slika u gotovim radovima.