Kraljevo 2007 - IX Spiner Kup

Previous topic - Next topic

Sandman

obaveshtenje od Kraljevchana!

----------

Maketarski klub "Spiner" iz Kraljeva vas poziva na IX Spiner Kup koji ce se odrzati u Kraljevu, 13.10.2007. na sportskom aerodromu Kraljevo.

Satnica takmicenja:
9,00-11,00 Prijem maketa
11,15 Otvaranje takmicenja
11,30-16,00 Ocenjivanje maketa
16,00-16,30 Obrada rezultata
17,00 Dodela priznanja

U okviru takmicenja odrzava se i Tradicionalni II Breguet Kup, na kome mogu ucestvovati sve makete aviona tipa BREGUET i Alpha Jet

U cast osnivaca maketarskog kluba "Spiner" odrzace se i "I memorijalno takmicenje-Kup Stevena Dragojevica", na kojem se mogu izlagati makete bojene cetkicom.

Za prvoplasirane u svim aviokategorijama predvidjene su nagrade u maketama a sva tri prvoplasirana na Breguet kupu i Memorijalu Stevana Dragojevica bice takodje nagradjeni maketama.

Tri prvoplasirana pionira bice takodje nagradjeni maketama.
Najuspesniji takmicari u seniorskoj i juniorskoj konkurenciji -Istorijske minijature, dobijaj statuu "Kraljevackog Milutina".

Za sve ucesnike predvidjen je zajednicki rucak u restoranu sportskog aerodroma.

Kotizacija po takmicaru=400,00 dinara

Maketarski buvljak-stand=1000,00 dinara

Taksa na zalbu =2000,00 dinara, taksa se vraca u slucaju povoljnog ishoda zalbe.

Dobro dosli na tradicionalno druzenje!

Predvidjeno je specijalno iznenadjenje za nase tradicionalne prijatelje maketare.

Gusha

Samo da rascackamo gde je sportski aerodrom!

karaja

ljudi,ja ne kontam:da li statue dobijaju i pioniri i kadeti ili samo kadeti i seniori???

rodeo

  Ako nema za kadete a ti pobedis u toj kategoriji dacu ti ja mog Milutina od prosle godine.
Pravda za Gigu, oranzada za trolove.

karaja

ja sam pionir pa zato pitam.Nisam jos video da dele takve stvarčice mlađima,pa se obradovah! :)

ALEX T

Dobro bi doslo da se okaci neka mapa grada i prijava za takmicenje .

Chinook

A jel ce biti u tom kupu Stevana Dragojevica i pioniri?

ALEX T

Jel zna neko kako se dolazi do mesta takmicenja tog sportskog aerodroma.

BigBadWolf

Bre, koliki je problem da se napise gde je taj aerodrom?!? Uspeo sam da nagovorim zenu da je ovaj vikend prava prilika da posetimo njene matorce u Vrnjackoj Banji i planirao sam da se prosetam u subotu. Da li je moguce da nikog iz organizacije nema na forumu?!

r.i.s.t.a.


E vala baš...

Evo, iz knjige Zorana Modlija "Slobodno sletanje", mape Kraljeva i okoline gde se vidi pozicija sportskog aerodroma. Nalazi se severno od Kraljeva, ali ne na puti ka Lađevcima (i Kragujevcu) več na putu ka Vitanovcu (što je, ako se ne varam, takođe put ka Kragujevcu).




Nikola

QuoteDa smo normalna zemlja svakako ne bi bio problem da se nadje sitnica kao sto je aerodrom jer bi bio dobro oznacen znakovima i putokazima, ali kod nas svakako nisi nikad siguran pa cesto covek zavrsi u nekoj njivi posle 2 sata trazenja naokolo i zapitkivanja lokalaca kojima je sve "tu je odma preko" ....  Angry

najduzi je seljacki kilometar...

milten

HAHAHAHAHAH subo uzmi vazduh ;D
MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/

nebkv

Na zalost aerodrom uopste nije oznacen,ali je srecom fabrika "Magnohrom" preko puta,a mislim da putokaz za nju postoji.Put Kragujevac-Kraljevo preko Gruze i Vitanovca je zatvoren,mada ko zeli moze ici i njime,uradjen je prvi sloj asfalta dobrim delom,a na samom ulazu u grad  pre spoja dve trake u cetiri skrece se desno,opet desno i pravo ka aerodromu i Magnohromu.Ipak pretpostavljam da ce vecina doci iz pravca Cacka(ibarska magistrala,auto put-Kragujevac-Knic-Mrcajevci-Kraljevo)i Krusevca.Gledajuci iz ta dva pravca aerodrom je na potpuno suprotnom kraju grada.Ko ide iz Krusevca kada predje most na Ibru na trecem semaforu skrece desno ka Kragujevcu i vozi pravo.Na mestu gde se cetiri trake spajaju u jednu skrece se desno pa ispod nadvoznjaka i samo pravo,a mislim da je tu vec putokaz za Magnohrom(udaljen par stotina metara).Ko dolazi iz pravca Cacka i Mrcajevaca i iskljuci se sa Ibarske na prvom iskljucenju ka gradu(odmah nakon AVIA  i dve LUKOIL pumpe)na prvom semaforu skrece levo i samo pravo putem sa cetiri trake(prolaze se tri semafora).Na spoju cetiri trake u dve skrece se desno pa ispod nadvoznjaka i samo pravo.

Gusha

Hvala bogu za to obavestenje.Ja sam nazalost danas sluzbeno u BGD0u tako da ne stizem na takmicenje.Zelim svima dobar provod!

milanco

Evo kratkog izvestaja:
Nas cetvorica smo predstavljali nis ali samo turisticki jer se niko nije takmicio.  :( Posecenost je bila dobra i kazu mnogo bolje nego prosle godine :) jedino je vetrovito vreme sa povremenom kiseom kvarilo letacki program, letela su tri sportska aviona, jedan avion sa daljinskim upravljanjem i jedan paraglajder.  :D Sve u svemu lepo druzenje sa lepim maketama. Slike ce da vidite kada Nesa i Milten okace snimano ;)
To bi bilo to ukratko :D
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju