Mirage IIIC 1/48 Eduard

Previous topic - Next topic

boom.boom

Quote from: nenobl on 26-04-2020, 15:18:22
Quote from: boom.boom on 26-04-2020, 03:22:37
Auuu  :o, fantastičan rad!!!  :bravo
Da li bi mogao da kažeš nešto o tehnici farbanja, bojama, ostarevanju...!?

Prvo da se zahvalim na komentaru/komentarima!

Farbanje... Mr. Hobby sivi primer, pa crna revell gloss, pa onda kombinacija nekoliko Humbrol metal boja (trudim se da skroz predjem na Mr. Hobby boje ali imam dosta revell i humbrol enamela koji treba nekako da iskoristim) koje su se prilicno zadovoljavajuci pokazale. Dodati tome i nijansiranje sa Revell 99 aluminijum (nestalo mi Alclad koji sam ranije koristio i koji je odlican). Napomena da ove humbrol i revell metalike jako razrijedim... ako nekom znaci, da ne bude zrnasta. Sivo-crne dijelove na repu i vrh nosa sam radio sa AK heavy chipping a crna je akrilna, da bi, naravno odreagovala boja na vodu. E sad weathering..
Mr. hobby acril gloss kao podloga. onda sve enamel wash materijali.

wash je radjen sa razrijedjenom uljanom 502Abteilung bojom (te uljane boje su fantasticne), izbjeljivanje rondela i ostalih oznaka sam radio isto 502 uljanim bojama (metoda tapkanja... da je tako nazovem) i nezaobilazni Jimenezov Oil brusher... fantasticna stvarcica! i to je to koliko se sjecam... 
nikakvu toplu vodu nisam izmisljao, nista sto nema na yt ali svi valjda imamo svoje nekakve metode... ja sam zadovoljan rezultatom. S tim da sam i sam malo eksperimentisao i probavao neke nove stvari, dobro je ispalo!    Nadam se da je ovo donekle odgovor na tvoje pitanje! :)

:super ! Hvala na poprilično informativnom odgovoru! Fascinira me šta si ovaj rezultat postigao humbrolovim metalima i revelovom srebrnom  :god! Sada si me debelo zakopkao da se ponovo oprobam sa humbrolovim metalima (prem da revel srebrnu ne pipam  ;D ) ! Još jednom, hvala na odgovoru i FANTASTIČAN RAD! :bravo
"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"

nenobl

Vjerovao ili ne, tako je! Humbrol i Revell metali! I ja sam ih se davno odrekao ali izgleda, kad se koriste "pravilno" (da tako kažem) mogu dobro da posluže. Drago mi je da ti se svidja! Treba se igrati sa ovim, probavati, čačkati mečku... ;)