T-34/85 Zvezda 1/35

Previous topic - Next topic

Slobo

Pozdrav!

Već par meseci rastežem ovu maketu, nije do nje, ona je dobra za rad, već je do mene :) Elem, ovog vikenda sam odlučio da finiširam ono što je ostalo i eto je. Kao što rekoh u naslovu, Zvezdina maketa novijeg datuma, bez problema sa sklapanjem. Jedino mi se ne sviđa ta cerada koja je data iz 2 dela pa je teško očistiti spoj na njoj bez gubljenja detalja, naročito na bočnim stranama. Pokušao sam da napravim zamenu od papirne maramice, al ne uspeh, pa ostaje ovako. Farbanje je uglavnom Vallejo bojama, i nešto gunzea i revela. Koristio sam Vallejo 4BO boju, koju sam posvetljavao na pojedinim mestima bojom peska.. Pošto je ispod bio sivi prajmer (prvi put probao Mig One shot akrilni prajmer - nije se loše pokazao), boja je nekako dobila hladnjikav ton, inače je ta zelena iz boce prilično prijatnija za oko.. Čiping sam radio tako što su prvo pravljene ogrebotinice posvetljenom nijansom osnovne boje, a zatim po sredini tamnom, gde je kao zagrebano jače. Jako mi se sviđa ovaj način pa sam možda malo i preterao na nekim mestima, ali Bože moj, čovek se uči dok je živ :D Takođe, slivanje rđe sam radio slikarskim uljanim bojama, po tačkicu, dve tamo gde sam želeo, pustim da se prosuši malo, pa onda četkom sa malo razređivača potezom na dole razmažem do željenog efekta. Ukoliko mi se ne svidi, sve se lako skine jer je podloga akril.. Gusenice su muljane svim i svačim, kad god stavim prah od pastelnih boja po njima, nakon lakiranja se to sve nekako stopi i nije baš taj efekat. Uglavnom, imaju taj prorđali izgled sa drajbrašovanim gaznim površinama.. Dekali su baš dobri i tanki, s obzirom da je površina kupole teksturisana, legli su ko budali šamar. Sve na kraju zapečaćeno vallejo mat lakom. Evo slika:



Možda će jednog dana biti deo neke vinjetice / dioramice, no otom potom..

Živeli  :cheers

Fredi

 :super :bravo Istog i ja trenutno radim, samo sam ja u mog ubacio od ICM-a zadnjaku topa i mitraljez u kupoli i na mesto strelca , sedista , napravio nozne komande i kontrolnu tablu plus set sa rezervnim dobosima i upravljacke palice s menjacem i jos sam u kupolu ubacio setove granata. Sve sam poklopce napravio da se mogu otvarati i zatvarati tako da se sve lepo moze videti. i jos par sitnica koje mu daju realniji izgled. Cim uzmognem pa ga privedem kraju stavicu slike.

flanker

U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

shone

1 : 35