F-4U1 Corsair Tamiya 1/48

Previous topic - Next topic

djnik

Kako bih proverio da li Ameri vise vole US&A avione na takmicenjima kao sto sam vec napomenuo u temi o takmicenju u Evergreen muzeju, kupio sam Tamijinog Korsera u 1/48. Takodje sam nabavio i rezinski kokpit od True Details-a ($9.95) i ove nedelje jos treba da mi stigne rezinski set mitraljeza od Airesa. Planiram da poklopce mitraljeza otvorim na levom krilu a da desno sklopim. Evo kako maketa napreduje za sada, trebalo mi je jedno 3 sata da zavrsim kabinu i isprskam ostale delove "Interior Green" bojom.

Delovi posle brasha zelenom bojom


Instrument tabla


Sediste i pojasevi. Belu boju pojasa cu zaprljati kako bi se dobila takozvana "off white" boja.


Leva strana kabine sa instrumentima


Desna strana kabine sa instrumentima


Dry fit trupa


Sandman

fino izgleda kokpit...  ;)

jel radish akrilnim bojama? vidim da si dosta brzo zavrshio ceo taj unutrashnji deo!  ::)

airbamby

Jako lepo izgleda ovaj Corsair za sada,samo napred...
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

djnik

Radim enamelima, ova zelena se osusila za sat vremena verovato ili ne! Akrilna je samo ona crna boja instrument table. Instrumenti zu zasebno radjeni enamel crnom jer je malo sjajnija. Moram jos da kapnem gloss lak u supljinu od svakok instrumenta kako bih dobio efekat stakla.

Dada

Ovo je lep komad i u '72, a kamoli u '48... Za sada lepo napredujes.
Je to MM green, posto se i meni ta zelena extra brzo susila, posle sat i po mogao sam komotno da radim drybrush...

djnik

Jese MM "Interior green" .Ekstra brzo se susi.

djnik

Trup je zalepljen kao i desno krilo (i navuceno na nosac da bih vam pokazao kako ce da izgleda-skinucu ga za vreme farbanja). Jos uvek cekam rezinske mitraljeze za levo krilo pa cu i njega da zalepim.


Instrument tabla


Stajni trap obojen u zinc chromate yellow boju. Sledi prljanje crnim pastelom.





Dada

Ma necu vishe ni da komentarisem tvoje makete
nije vishe zabavno
samo cepaj

tripko

u super napreduje taj avioncic. samo napred

Goran A.

#9
...

djnik

Drago mi je da vam se svidjaju moje makete. Za vikend nisam imao vremena da radim dalje ali cu tokom nedelje nadam se uspeti da zavrsim ono sto sam planirao.

djnik

Gotov je i pre-shading Korsera



dragan_mig31

sta si koristio kao prajmer?inace lepo izgleda :)

djnik

Kao prajmer sam koristio MM 2737 "Primer". Odlicno obavlja posao.

djnik

Juce sam naneo belu boju ispod trupa. Svidja mi se kako se pre-shading vidi ispod bele.