Kovozavody prostejov Mig-21 um Mongol,srpsko vazduhoplovstvo 16185

Previous topic - Next topic

Goran A.

Ok, ekranski prikaz, nemam ništa protiv.

Priče radi, a i zbog onih koji vole da detaljišu, činjenica je da je 16185 prošao remont u Momi i dobio boju dielektrika u tonu koji sam pomenuo, kao i većina koji su prošli remont u batajničkom zavodu. Namerno kažem "većina jer je par Mominih primeraka zadržalo dielektrike u staroj "Zmajevoj" nijansi zato što su bili u dobrom stanju. Na jednom od takvih je tokom remonta bio zamenjen konus, koji je kao rezervni deo bio originalno upakovan i ostao u originalnoj sovjetskoj nijansi, pa ni tu nije bilo potrebe za farbanjem.

Da ne budem loše shvaćen, te sitnice su upravo ono po čemu se naši MiG-ovi razlikuju i mogu da učine rad na maketama interesantnijim pored standardnog sivila. Da napomenem da jedan deo slika sa neta prosto nije referenca zbog lošeg tonaliteta i ne može da se uzima zdravo za gotovo.

Svetlija maslinasta nijansa diektrika na trupu, vertikalcu i krilima postoji ali je to, u suštini, izbledela nijansa tamnije "Zmajeve" boje koja se može videti na starijim dvosedima NL-14, i to tokom devedesetih. 

milan78

Koga ne mrzi ima tvoj topik o nasim migovima.Povelik.Kapiram ja sta hoces da kazes.Ja sam samo gledao slike i po njima radio.Verovatnoca da ce na nekom takmicenju da bude u blizini ovaj avion kao pravi,je mala.Mozda za 5god bude u dvoristu muzeja.Mozda.Zato reper su slike.Prica je isla nasi remontovani humbrol 30 stari humbrol 116.Meni nos i dielektrik nisu licili na humbrol 30.I to je to.Greska ili ne necu menjati.Za sl.put cu terati drugacije.
Instagram-Peacockscaleworx

Зоран 1962

 Одличан мигоња. Браво Милане.  :super