P-51D-25 44-72671 Eduard 1/48 Royal Class

Previous topic - Next topic

viper

Eduardov Mustan je odlična  i veoma detaljna maketa, ali oko koje ima dosta posla.










Sandman

Oba su odlično ispala. Kokpit kad pogledaš ove detalje izgleda skoro kao pravi, pogotovo pojasevi odlično izgledaju.

Koristio si Alclad za metalne površine?

viper

#2
Hvala, da trup je alclad 2,3 vrste ( aluminij,White aluminij i duraluminij) a krila su dupli color sprej srebreni za felge .  Podloga je tamiya x-1 prva ruka razrijeđen sa otprilike 50%. Gunze leveling thinera. Nakon sušenja druga ruka razrijeđena sa oko 70-80% thinera.

Miroslav Š.

Još jedan tvoj rad na visokom nivou sa odličnim detaljima :cheers Malo mi bode oči jedino jači kontrast između poklopaca kutija mitraljeza na gornjaci krila u odnosu na ostatak površine krila i panel kod izduva. Kada dođem do farbanja pokušaću da se držim Eduardove preporuke za farbanje krila, kako ti se ona čini?
Dževade, na šta da obratim pažnju, ako možeš u kratkim crtama...
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

viper

#4
Hvala svima.
Da Miroslave upravu ste za kontrast. Tu sam samo jednu ruku alclada prešao preko crne podloge, To cu vjerovatno  nekada popraviti.
Što se tiče sastavljanje , najbitnije je da cockpit pravilno nalegne na nosače.Oni pinovi miuški na jednoj strani trupa i ženski na drugoj su premali, i treba paziti da se trup dobro spoji, ali se mora gitovati poklopac motora i uvodnik zraka za hladnjak ispod krila. Ja sam imao problema sa uklapanje vjetrobrana na obje makete. Možda je bila i moja graška jer mi nije cockpit uklopio idealno.Ostalo je bez problema. Sto se tiče detalja , zatim cockpita i kućišta točkova to je zaista odlično, jedino ko želi može kućište obogatiti sa par žica. Budite pažljivi i sa decalim, odlični su i tanki, ali osjetljivi.
Ako se slijedi uputstvo , malo je teže ubaciti repni točak. Mislim da bi ga bilo lakše postaviti prije sastavljanja trupa, pa onda zaštititi prije farbanja makete.Ovo je samo prepostavka , jer sam ja radio po uputstvu.
Kod mene je royal izdanje, pa dođu rezinski točkovi i auspuh. Za točkove preporuka, mada i iz kutije nisu loši.
Rezinski auspuh potpuno nepotreban, ja sam stavio one iz kutije , a rezinske dao kolegi..
Na kraju moram priznati da najčešće radim tamiyu pa su  me malo i razmazili. Nevolim da se puno patim oko sastavljanja, pa su mi zbog toga  eduardovi bf109g i fw 190a puno draže makete.