PBY-5 Catalina Pro Modeller 1/48

Previous topic - Next topic

djnik

Hm, ovde deluje Intermediate Blue Tamnija od Blue Gray. Ne znam stvarno. gledam upravo maketu. Oko panela je nijansa tamnija zbog preshadinga dok je ka sredini panela svetlija tako da izgleda istroseno sto mi je i bio cilj. Jos kad budem lakirao maketu pa istakao panele pa zaprljao mislim da ce krajnji efakat biti ok takav kakav je. Da se ne lazemo, ne prska mi se ponovo ovolika maketa heh salim se ;)

U svakom slucaju hvala na pomoci!

djnik

Konacno sam se smilovao da maskiram sve prozirne delove na katalini.



Danas sledi farbanje u Interior green kako bi ramovi ovi delovi imali tu boju sa unutrasnje strane. Potom prelazim prajmerom pa na kraju Intermediate Blue. Na katalini moram da popravim jos neke detalje sa Intermediate Blue pa onda sledi Future preko cele makete. Kad se osusi future napadne ivice krila farbam u crnom bojom.

djnik

Posle mesec dana postavljam slike napredka na Katalini. Nisam stvarno imao vremena da radim, bio sam zauzet sa poslom a to mi je naravno prioritet. Ofarbao sam sve prozirne delove i presao slojem Future-a. Takodje na celu maketu sam naneo sloj Future-a i kad se sve dobro osusilo maskirao sam napadne ivice krila, vertikalnih i horizontalnih stabilizatora. Sve ce to nadam se ovog vikenda biti ofarbano u crnu boju i sto se tice farbanja ove makete to je to. Precicu potom jos jednim slojem Future-a kako bih dobro zastitio sve boje i zatim cu naneti dekale pa Future pa mat lak pa wash ;)

Toliko od mene za sada, slike pogledajte dole:

Krilo je toliko veliko da sam morao da ga slikam na podu



Rep


Providni delovi


djnik

Iako nisam imao  puno slobodnog vremena u subotu stigao sam da ofarbam maskirane delove crnom bojom i veoma sam zadovoljan rezultatom. Pogledajte i sami!



Jos malo pa ce maketa biti gotova. Pre nego sto odem na spavanje preci cu jos jednim slojem Future-a kako bih zastitio i crnu boju i potom slede dekali! Inace dekali su bili potpuno zuti ali sam ih dva meseca drzao na suncu tako da su sada kao novi :)

djnik

Slike se postavljaju punom parom samo mi nesto izostaju komentari clanova ovog foruma :P Pa nije valjda da svi cuvaju komentare za gotovu maketu?

Za sve Zvezdase na ovom forumu rep je ofarban u crveno/belo!


Poceo sam sa nanosenjem dekala na krila, kao sto mozete videti naneo sam zvezde sa gornje i donje strane dekala. Dekali su izuzetno debeli ali sam ih "stanjio" sa Mr. Mark Softnerom, prerezao panele preko dekala i cackalicom polako svaki "rivet" obelezio. Rasmisljam se da jos jedamput predjem Mr. Mark Softnerom kako bi jos bolje leglo.


I na kraju, pogled sa levog krila.



Boki

Nemamo primedbe :D ;)
Odlično napreduje.

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Sandman

rep je bash odlichno ispao (Zvezda, Zvezda, ale aleeee) :D :D :D

malkice je na dekalu rondeli loshije upasovana boja - vidi se taaaaaaanka bela linija ispod rondele, ali nije strashno ;)
to mozesh malo pastelima da zaprljash i cao....

nego.. gleda sad ono krilo ovako pored trupa - mogao bi da maketu drzish uspravno uz zid - ko snoubord dasku  :D :D ;D :D a i kad dodje zima eto tebi zabave po snegu sa snoubordingom na krilu kataline!!  ;D >:D :D ;)

super super, ajmo dalje... ;)

drazen

Rad ti je bez greske, uostalom kao i svi tvoji ostali radovi.
Sta reci nego-Svaka cast majstore  :)


Za sve Zvezdase na ovom forumu rep je ofarban u crveno/belo!


ZIVIO REP  ;D ;D

tenk

madre de dios!ovo je fantasticno,bez preterivanja,a ja idem da se stidim sa svojim radovima!ozbiljno!
www.oluj.org
"May God have mercy upon my enemies, because I won't."

tripko

djnik lepo napreduje Catalina jedva cekam da vidim kao ces se sa vodom izboriti ako budes odlucio da
je u vode vines, tu kristalni rezin ti negine.

djnik

#40
Za sad razmisljam da Catalinu postavim na podlogu koja ici samo oko trupa i da u nju izlijem rezin. Zeleo bih da napravim efekat vode koja prsti pri poletanju, videcemo da li cu uspeti.

@tenk: Nemas potrebe da se stidis tvojim radovima vec da se ponosis. Svako ima svoj jedinstven nacin izrade. Prati moje radove i ostalih clanova foruma i pitaj kad ti nesto zatreba. I sam ces napredovati u to sam siguran i to vrlo brzo! Ovde na MK smo svi barem spremni da pomognemo ako negde "zaskripi". Zato slobodno pitaj!

Lanmi

Sjajno napreduje, mnogo mi se svidja, preshading je prva liga. Djole, ako ga postavljas u poletanju, morao bi figure pilota da postavljas, a vidim da su ti na sedistima vec kajsevi, ma postavi ga da cuci u nekom plicaku.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

djnik

Hvala hvala! Videcemo sta ce biti na kraju. Za sada planiram da zavrsim maketu i da je postavim na  nosace dok ne smislim kakvu trajnu podlogu cu da napravim.

djnik

Posle neuspeha u 24h build-u sa avionom Albatros AL-KA nastavio sam rad na PBY Katalini u 1/48. Juce sam tokom chatovanja sa Sandmanom isprskao mat lak preko makete pri velikom pritisku i sa vece udaljesnosti tako da  sam veoma tankim slojem prekrio maketu. Danas, kad se lak osusio naneo sam mesavinu crno-braon wash-a i postavljam slike da vidite kako to izgleda. Na drugoj slici cete primetiti da se na trupu oko brojeva vidi silvering od dekala koji su bili uzasni. Naravno klin se klinom izbija tako da sam silvering poceo da "pokrivam" srebrnom olovkom tj. napravio sam chipping. Dekali su stvarno bili uzasni, ceo set stensila sam bacio u djubre! Planiram da ovu maketu zavrsim do takmicenja u Vancouveru u drzavi Washington 15.03!



Sandman

aaaa.. sad tek kad si okachio slike konachno kapiram na shta si mislio kad si mi sinoc prichao za losh dekal sa brojem!

bash je grozan :(

no, evo mog predloga - poshto je kammo jednobojna na tom mestu na trupu i repu gde je dekal - uzmi tu istu boju pa malkice tankom chetkicom prefarbaj silverovan deo dekala - a oko samih brojeva mozesh da uradish neki blagi chiping srebrnom olovkom....

mislim da bi ovako elegantnije ispalo nego da chipujesh ceo taj deo... onda cesh morati ceo avion da chipujesh kako bi delovao ujednacheno... a imajuci u vidu kolika je maketa nece to biti kratak proces ;)

nishta, ajd da sachekamo shta kazu drugi, mozda neko ima neki josh bolji i lakshi predlog :)

u svakom sluchaju lepo izgleda ostatak - bash onako po meri washovano i ostareno... matt lak mu je bash dao lep ton "sjaja" ;)

pozz,
S.