Folland Gnat F1 ( Foland Fo139 Midge) Lincoln International (KADER) No.113-1:43

Previous topic - Next topic

YASIG

Folland Gnat F1 ( Foland Fo139 Midge)  Lincoln International (KADER) No.113-1:43

Antikvarna maketa , dugo tražena i željena, napokon stigla iz Ujedinjenog Kraljevstva. Carina je bila uviđavna kad je videla šta je u pitanju i opalila pečat, SLOBODNO OD CARINE. Zahvaljujem im se ovim putem.

Retko se može naći u prodaji, uglavnom na EBAYu i cena je od 25 funti na više. Ja sam neverovatnim slučajem, uspeo da je nađem na EBAY prodavnici jedne knjižare iz Helperby-ja , gde sam u nadmetanju sa još jednom "plastic nostalgičarem" poput mene, uspeo da je izbidujem na celih  sedam ipo funti, uz dodatne 3,3 funte poštarine.  Badava ...

Šta mi je to trebalo, verovatno se može postaviti pitanje, retoričko...

Prvo, maketa je moj vršnjak, generacija, 196X... , i prva je maketa koju sam obojio er brašem, tačnije Аэрограф-om, davne 1987. godine.
Аэрограф je nabavljen razmenom, za gomilu ESCI i Airfix maketa, iz dalekog Stavropoljskog kraja, blaženopočivšeg SSSR-a.

Gnat je kasnije završio u kolekciji prijatelja , koji je već par godina na boljem i lepšem mestu, te sam ovu maketu namenio projektu iz nostalgičnih i memorijalnih razloga.

Maketa je mešavina Folland Fo139 Midge i Folland F1 Gnat, izvorno je izgleda planiran prototipski, nenaoružani Midge, a kasnije je alat prerađen da predstavlja Gnat-a, ali je panelizacija krila ostala u Midge konfiguraciji eleron+flaps a na usisnike su dodali detalje usta  topa i podvesne tankove neodređenog tipa.

Kod nas u SFRJ se kompletan program LINCOLN Internationala ( Hong Kong) prodavao sedamdesetih godina , bilo ih je po knjižarama, trafikama, prodavnicama igračaka.

Karakteristične crveno žute kutije su sve bile istih dimenzija, 2x8x24 cm, a u većim razmerama, bile su dve makete, ovaj Gnat/Midge i Auster Autocar kojeg sam takođe radio.

Mislim da osim slika, ne treba reći ništa više, sve je jasno, kakva je maketa u pitanju.





















Zahvaljujem se YORK MILITARY BOOKS Ebay store-u , Pay Palu i mojem novčaniku, koji je omogućio ovu RETRO-recenziju.

Thanx & CHEERS to YORK MILITARY BOOKS and my wallet.







YU-DFY

Gnat u 1/72 koji si radio krajem 80 tih sa zamucenim kokpitom zbog reakcije sa super lepkom je od 1994. kod mene u ZR. Mislim da si tu radio konverziju od Airfix makete jer je nosni deo preradjivan.

YASIG

Da, to je ovaj, prerađen od dvoseda, ima tu više od nosa , al sve je objašnjeno u YUVAMu.



Znači kod tebe je, sačuvan, super.

Uparen sa Hasegawa ( ex FROG) Sejbrom, sve četkareno, improvizacija od oznaka, ma čista apstrakcija.