ARII Spitfire Mk VIII 1/48

Previous topic - Next topic

YU-DFY

Paralelano sa Airfixovim spitom radio sam i ovu maketu. Maketa je generalno OK iako potice iz 80-tih. Lepo se sklapa. Detalji su manje vise ok, samo sto je kabinski prostor malo siromasan. Dekali su poklon od Doktora i koristim ovu priliku da mu se jos jednom zahvalim. I u ovom slucaju su slike lose, al sta da se radi kad je dnevno svetlo slabo u ovo doba godine. A i ja sam malo lenj da se pozabavim fotografijom.














doktor

Lep Spit, pogotovo donja platforma [da se tako izrazim]. Ostarevanje diskretno, sa merom.

Meni se Otaki/Arii/Airfix makete u celini dopadaju, a uradio sam ih nekoliko, kao Ki-84 [Otaki, sa fantasticno nalezucim oznakama koje su bukvalno prikazale svaki detalj povrsine makete], F6F i FW-190 [koji sada radim], naravno uz odgovarajuce korekcije, konkretno za FW-190 novi tockovi [Eduard], dok cekaju Raiden i Spit MkVIII. Raiden je jedini kupljen u Solunu pre 16 godina, ostalo su mi poslali drugari Englezi kada su odlucili da se otarase starih maketa, a kupe Hasegawu/Tamiyu/Eduarda, ili sa maketa predju na izradu materijala za diorame.

Glavni razlog za ovo javljanje je clanak koji sam nasao o problemima sa kojima su se susreli Australci tokom operativne upotrebe Spit MkVc, a za koji verujem da je vrlo zanimljiv, s tim da je zadnji pasus posebno indikativan:

http://darwinspitfires.com/index.php?page=the-spitfire-vc-s-faulty-armament