F-84G, F-86D, T-33A 1/48 JRV

Previous topic - Next topic

Suhoj

Jedan americko - jugoslovenski trio  :D

F-84G je Tamijina maketa, i jedna od najcudnijih koje sam do sad radio jer plastika dolazi obojena u neku metalik boju i lepak jako slabo hvata, bukvalno sam morao da smirglam spojeve da bih uspeo da spojim neke delove, a cesto sam i super lepak koristio umesto obicnog tamijinog. Detalji i uklapanje standardno odlicni.
Dekali lift here, sve boje sam mesao, nadam se da su pogodjene dobro.

F-86D je Revelova stara maketa, vrlo korektna sto se tice detalja, uklapanje uglavnom bilo dobro. Prvi put sam radio 2 NMF aviona sto bi se reklo kako treba tako da je dosta toga bilo nepoznata teritorija i namucio sam se malo oko weatheringa ali eto nije lose ispalo.

T-33A Academy. Jednostavna i korektna maketa, nivo detalja bi mogao biti malo bolji ali sta je tu je, sklapanje je bilo malo losije nego kod ove 2 gore.

A sad slike  :D
P.S. Napokon sam kupio fotoaparat i shvatio kako su mi lose slike bile do sad tako da cemo i taj segment da popravljamo.







































Miroslav Š.

Izuzetan trio, svaka čast :super
Dobro si se izborio sa sve tri makete, imao sam priliku da ih radim više puta. Fotke su takođe odlične i pokazuju dosta toga što ke jako dobro :super
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

milan78

Odlicna kolekcija.Lepo uradjeno.T33 pada na rep?A na f84 valjalo bi da ofarbas onaj kruzni deo na poklopcu kabine.To mozes i cetkicom. :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

nenobl

kakva pedantnost na djelu... predivno!

4 stvari moraš doraditi/popraviti na F-84:

- rub haube kabine koji dotiče vetrobran nije beo nego siv kao i ostatak. Bela je bila samo mreža traka protiv pucanja po staklu.

- ručno četkicom ofarbaj onaj krug na haubi kabine pozadi i višak boje očisti čačkalicom.

- Svetla u nosu tip tankova su bila podeljena na pola po vertikali i unutarnja strana je imala blokadu iz aluminija, da pilotu nisu svetla štrecala u oči. Dofarbaj sa trakom.

- dodaj usisnicima za vazduh  na stranama nosa polugice za zatvaranje iz tanke vučene plastike.

Pozdrav, Josip

ypow

Strava su! I makete i fotke. Koji aparat si uzeo?

Suhoj

Hvala na komentarima!

@milan78
Da, nazalost shvatio to tek kad sam stavio trapove  :(

@ypow
Slikao sa Sony A6400 i 18-135mm objektivom  :)

viper


boom.boom

"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"

Sandman

Quote from: JŽ on 01-12-2020, 22:31:13
- rub haube kabine koji dotiče vetrobran nije beo nego siv kao i ostatak. Bela je bila samo mreža traka protiv pucanja po staklu.

na ovoj fotki deluje da jeste beo, samo dosta tanji nego što je ispalo na maketi...


medico

Fina RV kolekcija , što se Sabre Dog-a tiče ti si uradio verziju bez padobrana u repnom delu a ako se dobro secam kod nas su bile varzije samo sa padobranom !


djos & filip

Veoma lepi radovi, posebno mi se svidjaju ovi u "prirodnom metalu".
Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

deksiko

Odlicno urađene makete, super izgledaju.  :bravo :bravo :bravo

djnik

Fantasticni radovi!!! I ja eventualno imam u planu ove tri makete u 1/48. Koji si NMF koristio?