Reggiane Re.2002 Ariete Sword 1/72

Previous topic - Next topic

spatz

Još se zabavljam sa spagetti aeronautikom.Poslednji u nizu Više nego odlična Arieta iz seta reggiane fighters.Jedini nedostatak seta je što se dobija po jedna šema lai zato je pakovanje six-pack.Nisam imao problema sa sklapanjem jedino kod motora moralo se dobro nišaniti.Paneli jako fini te ne treba preterivati u slojevima.Jedna od zamerki je što nije navedeno da su na ovoj mašini rundele bile prebojane što sam ja naknadno pronašao u pakovanjima većeg brata 48ce. ali na vreme pre završetka radova.Da i falinka je što se ne dobija nikakv podves te sam ja nešto izbunario i malo korigovao.Farbano hu91 i hu 127.Inače na ovoj mašini leteo je njihov as na obrušavajućim bombarderima Đuzepe Ceni.Svaka sugestija dobro došla.







Goran A.

Dobar je, oodvikao si se od jakog washa i odmah ide dve klase iznad

Warhawk

Prelep.

Jedna stvar koja nedostaje je šmirgla na krilu, deluje mi kao da je sa obe strane išla...


Takođe, mali prigovor ide na fotografije, koje bi mogle biti bolje kadrirane/kropovane, da bi (inače odlična) maketa bila bolje istaknuta.

Quote from: spatz on 23-12-2020, 14:23:43
Inače na ovoj mašini leteo je njihov as na obrušavajućim bombarderima Đuzepe Ceni.

Delimični off-topic,
Nedavno se u muzeju Vigna di Valle pojavio avion 'restauriran' kao Ceni-jeva mašina...
Vrlo interesantno, jer ima rondele 'Savezničke' italijanske avijacije - za koju on nikad nije leteo!


https://www.modellismopiu.it/modules/newbb_plus/viewtopic.php?topic_id=137282&forum=20

Jedan od mogućih razloga je ograđivanje muzeja od fašizma, ali ne vidim poentu zašto onda tvrditi da je na njemu leteo fašista  :doh
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

spatz

Da to sam zaboravio da kažem zbog slikanja u žurbi i već sustignut umorom slike nisu baš extra.
Što se tiče šmirgli na krilima nisam uočio da ih je neko farabao posebno na Đuzepeovoj mašini.Ni tamija ni italeri u 48ci nije dao u šemi da se farbaju.

djos & filip

Jos jedan lepotan u seriji tvojih Regia Aeronautica aviona.
Odlican rad
Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Jovac