IL-2 Šturmovik „Interim Gunners Station“ 1/72 KP

Previous topic - Next topic

djos & filip

Pozdrav svima
prva maketa u ovoj godini zavrsena.
Iskreno nadam se da nece biti ona koja nagovestava kakva ce godina biti. Jednostavno toliko problema nisam ocekivao, od uklapanja, ciscenje delova od viska plastike ok ali kabinski delovi jednostavno nikako da uklopim, nejasno uputstvo, mekana plastika koja se krivi i puca, i na kraju svega zbog neke vise sile, kad sam sve polepio i ofarbao - trup se jednostavno rastavio...ovo mi se za mojih 30tak godina maketarenja jos nije dogocilo. Intervencija superlepkom je pomogla,  Na kraju umesto da zavrsi u kanti, ispade prihvatljiva maketa. Zeleo sam ovu terenski budzenu varijantu, imam je  i vise necu experimentisati sa KP sturmovicima.
Boje Hataka, prljanje svim i svacim, lak zavrsni Gunze mat smooth finish, po meni odlican i preskup :)
Tako...prvi gotov, veliki pozdrav i slike na kraju


































Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Sandman

Odlično je ispao, baš mi se sviđa kako si uradio winterwash, dosta realistično deluju ove oguljotine :)

anki

Jel to Hatakina AMT-4 zelena direktv iz boce?? Ovako izgleda sasvim ok ali kas sam eksperimentisao sa manjim uzorcima izgledala mi je presvetla.  Kako izgleda u peirodi u odnosu na ove fotke?
Inace maketa sjajno izgleda   :bravo  :bravo

djos & filip

Hvala,
@anki
Iskreno ovako osvetljena pod led svetlom izgleda zelenije nego u prirodi. Pod dnevnim svetlom je slicna ali manje svetla, meni je ovo jedna od boljih AMT4, probao sam skoro sve sto je na trzistu, i moj izbor su gore sve hataka, a dole hataka ili AK real. Naravno sve je stvar oka, meni ova kombinacija najbolje lezi...
Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Janjic

I pored sve muke koju si imao, ovaj ljepotan zaslužuje prvi red na polici  ;)
Meni se mnogo sviđa! Što reče tj napisa kolega Sandman, zimska šema odlično urađena. Bravo!

Bilo bi lijepo kad bi imao vremena/volje da postavljaš slike svojih maketa dok su još u radu. Vjerujem da nas ima koji bi tu fazu rado propratili  :)

Lp,
Mladen.
凸(¬‿¬)凸

djos & filip

#5
Hvala Mladene

iskreno nikad nisam mislio da spadam u grupu ljudi koji stvarno "znaju sta rade" vec vise po osecaju pa ispadne nekako uz paznju i zelju da se sto bolje odradi.
Ali poslusacu te, pa sledeci rad ako bude interesantnih detalja kacim jos u toku rada
Zimska kamuflaza mi je prvi pokusaj u zivotu :), dosta gresaka i nije onako kako sam zamislio (o tome govorim kad spomenuh slike u radu) ali na kraju ispade podosta dobro. Kako sam se nadao dobro sam se ....

Veliki pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Jovac

Uz preveliku much i ogroman true , fenolnelna maketa. Uživo još i lepša. Sada malo odmori od AZ-KP maketa. Nisu dobre za zdravlje.  :cheers :cheers :cheers

Tomcat

Ne znam, ali meni se bas svidja kako ti je ispao, svaka cast
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Fredi