Mig-21bis Zvezda 1/72 - gotov

Previous topic - Next topic

djnik

Kao sto mozete da vidite na slikama, Mig-21 je gotov. Ostaje mi jos samo da dodam par antenica koje maketa nema ali cu to uraditi pre takmicenja kako se ne bi polomile u medjuvremenu. Posto sam nasao ram koji mi se bas svidja, odluco sam se da ovaj nas Mig postavim na mini-dioramu. Merdevine, poklopac usisnika,  poklopce ispod kabine (ne znam sta pokrivaju ali su tu na svim Migovima na zemlji), aparat za gasenje pozara i ono cudo za vucu aviona (trebam jos da dodam dva tocka,trenutno nemam tockove odredjenih dimenzija) sam napravio u samogradnji za svega pola sata. Eto sta sve moze na brzinu da se napravi od stirena. Kao reference sam koristio slike koje sam napravio tokom posete Batajnici u Junu.

Pored detalja napravljenih za dioramu na maketi su dodati sledeci rezinski delovi i napravljene su sledece dorade:

1) rezinski kokpit - RW models,
2) rezinski prostor stajnog trapa - RW models
3) dodati su detalji u kabini na pilotskom sedistu koji su fallili rezinskom setu (rucke za katapultiranje na sedistu i crevo za kiseonik)
4) dodat je dvostruki lanser R-60 raketa zajedno sa dodatnim raketama od neke druge makete (zahvaljujem se daggeru)
5) oko rama kabine je napravljena imitacija gume koja pomaze pri dihtovanju kabine
6) drzac poklopca kabine
7) staklo na nisanu









Narucio sam i ZIL-131 kamion-cisternu i kad ga budem zavrsio stavicu ga sa desne strane makete na diorami.


Sandman

uuu..super je scena Djole!  :o

mnogo mi se svidja shto si dodao ove propratne elemente (merdevine, poklopce, vuchni "sistem",....)...dodaje bash onaj pravi element realistichnosti ;)

josh kad dodash i ZIL-a ... ;)

tripko

u je opasno izgleda samo zali tu podlogu ;)

ugovorac

Odlican rad.Imao si puno lepih ideja.Koju si boju koristio za kokpit.I,da nije ovo rad tvoje lepse polovine?

djnik

Drago mi je da vam se svidja. Dragane, kopiras, kopiras. Salim se, samo napred. Maketa je uzivancija za sastavljanje, ako ti treba neki savet samo pitaj.

Tripko, podlogu sam uzeo od Verlidnenda. U setu se dobiju 4 iste podloge na kartonu, kao sto vidis nisam ih ni zalepio jos uvek za ram. Moracu da je doteram malo kad budem doradjivao i detalje na maketi (zelene felne, antenice itd...).

Gusha

Sta bi sa sedistem, gde je crna boja za naslon za glavu!

djnik

Na slikama koje ja imam od nasih Migova 21, naslon za glavu je od sivkaste koze. Postavicu slike kasnije.

Gusha

Da se ne petljam, pa da ispadne da trazim dlaku u jajetu, posto je maketa odlicno odradjena i znam za muke koje si imao, evo sta sam ja letos uslikao na Bataji.




Sandman

Quote from: Gusha on 08-10-2007, 17:47:29
Da se ne petljam, pa da ispadne da trazim dlaku u jajetu, posto je maketa odlicno odradjena i znam za muke koje si imao, evo sta sam ja letos uslikao na Bataji.

mislish ja te uslik'o? :D

treba proveriti... mozda pojedini primerci MiG-21 zaista imaju drugachije ofarbane naslone sedishta!?  ???

Djole, imash neku referentnu sliku mozda za to sedishte?

RILE-NS

Svaka cast.Pravi lepotan.MIG-21 zauvek.Na slikama ima onaj pravi metalni izgled ,po meni to je to.Mala zamerka oko podloge,naime trudise da ti je podloga ili u ravni ili malo vislja od drvenog rama,da izbegnes ovaj izgled "ko u koritu".Meni se tako cini,al' tvoja kuca,tvoja avlija,tvoje merdevine pa se penjes i silazis kako god ti volja(Lalin odgovor na komsijsko zadirkivanje kada je pao sa merdevina).Sve ovo ne menja moje misljenje,odlican pet.Idemo dalje!

djnik

Gusho verujem ti ja ali pogledaj ove dve slike:

E sad kao sto je Srdjan rekao, moguce je da neki imaju crni naslon a neki ovakav sivi. Nije nikakav problem da prefarbam naslon ako treba, samo trebamo da provalimo koja je boja ispravna.

Ovo sediste sam ja slikao na Bataji u junu:


To sediste je iz ovog aviona koji sam koristio kao primer za moju maketu (weathering, merdevine, ruda za vucu itd...)


A ovo sediste je slikao moj kolega sa AS. To sediste je od jednog od dva Miga iz dezurne pare:


Sandman

najverodostojnije je da se nadju ako je ikako moguce slike kabine aparata koji si tti konkretno radio - 17221

jedino sad da malo prekopamo po nashim arhivama slika pa ako negde ima slika kabine ovog aparata, makar iz daljine da se vidi vrh sedishta da li je tamne ili svetle boje....

airbamby

Maketa je sjajno odradjena pogotovu imajuci u vidu experimente sa blu takom,alal vera majstore,zasluzujes sve pohvale...
A sto se boje naslona tice,nisu svi avioni uniformno radjeni,ne idu sva sedista istovremeno na revizije i remonte a vojska koristi ono sa cime raspolaze u datom trenutku.
Da li je iko na Bataji primetio razlike u bojama koje se koriste za unutrasnjost stajnog trapa na MiGovima(od bele do ZnCr)?
Sve je to otprilike radjeno i kako se kom mehanicaru prohtelo...
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

dragan_mig31

ma djole ne uamraj se sediste ti je super,ela maketa je odlicna ne ulazi u krajnosti jer tako cesda  izgubis smisao maketarenja :) samo radi da izgleda kako tebi se svidja najvise,ali opet moracu da priznajem da je ovo izvanredno dobro ispalo,hocu i moj da bude ovakav :)

Gusha

Mudro zborite, ne treba cepidlaciti, sediste je samo deo utiska, ja primetih samo ono sto videh i u sta sedoh.