Do 335 1/72 Hobby Boss

Previous topic - Next topic

aircobra

Maketa nije losa samo su mogli neke stvari da zavrse do kraja kao npr.detaljnost sklopova poklopaca trapa(nema elemenata koji su u obliku slova H za drugi deo poklopca)a ostalo je sve vrlo detaljno,nema staklica za svetla pa sam to izveo metodom zvanom lazno staklo pomocu srebrne boje...U kabini sam dodao pilota, naslon za glavu i Y detalj na palicu.
Dobio sam na nekim mestima i silvering dekala...Boje su humbrol uljane RLM 81,82 i 76.

Slobo

Jel to jedan od onih easy kit-ova? Ne izgleda uopšte loše. Sad već ima preko 10 godina kad sam radio njihov He-162, isto nema detalja u stajnom trapu, i kabina je bila skoro prazna, nešto što liči na sedište i kontrolnu palicu. Ali se lepo sklapala i spolja ne izgleda loše  :D

aircobra

Jeste easy kit ali ima i tu posla dosta...konturno tacna maketa.

Janjic

Lijep rad  :)
Imam i ja ovu, čeka....

Ima dosta mana ovaj HB Do 335.
Glavna mana su mu propeleri. Koliko se sjećam, davno sam čitao, na prednjem je jedna lopatica okrenuta kontra, a na zadnjem sve. Poklopac motora je fulan, tj paneli su totalno SF. Sjedište je dosta niže nego bi trebalo biti. Palica za upravljanje je pogrešna, čini mi se da nešto ima i sa zadnjim motorom i dekalima, mada više nisam siguran... ima još, ali sam zaboravio  ;D

Kad dođe njegovo vrijeme zaroviću se malo više, pa prepraviti što se može :deadhorse

Tvoj rad mi se sviđa :)
凸(¬‿¬)凸