Messerschmitt P-1101 V1 - Dragon 1/72

Previous topic - Next topic

djnik

Ovo je stara Dragonova maketa koja se mogla (i jos uvek moze) kupiti u dva pakovanja, jedna sa X-4 raketama takozvanog dnevnog lovca i jedna sa radarima u nosu za nocnog lovca. Obe su naravno what if i nisu mi se dopadale iz tog razloga. Odlucio sam se da napravim sto verniju maketu prvog prototipa V1 koji je zarobljen u Messerschmitt-ovom Bavarskom kompleksu Obermmergau u Aprilu 1945.

Maketa je manje vise tacna i lako se sklapa, mnogo lakse od makete koju je nekada proizvodio nemacki proizvodjac HUMA models. Dragon je dao i ceo motor koji sam ja ostavio otvoren kao na fotografijama pravog aviona, medjutim on ne odgovara konturama Heinkel HeS 011 motora ali nisam hteo da se bacam u hirurgiju oko toga. Trup sam posle preshadinga ofarbao u RLM 76 nijansu sa kraja rata (ponekad se pominje i kao RLM 84) dok su gornje povrsine krila ofarbane u RLM74/75. Primeticete zanimljive pozicije krstova na krilima, za njih sam koristio krstove od 600mm is Squadronovog seta nemackih belih i crnih krstova. Natpis Me-P1101 V1 sam nacrtao slobodnom rukom sa crnom mikro hemijskom olovkom od 0.25mm. Weathering je uradjen samo blagim chippingom srebrnom u korenu metalnih krila i tamno sivim ostecenjima na vrhu nosa kao na pravom avionu dok je wash radjen sa neutral gray panelinerom od AK.

Maketa broj 7 i ukupno 100. zavrsena maketa u poslednjih 15 god.

Ukomponovao sam fotografije makete i pravog aviona.




A evo i ostalih fotografija makete:










Fredi


djos & filip


Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Janjic

Bravo, bravo, lijep rad!
I čestitam na stotki  :)
凸(¬‿¬)凸

djnik

Hvala! :) Sad oko 100ke vec postaje problem gde sve to staviti ali imam neke planove ;)

zivorad


najjaci

Savrseno  :cheers Fantasticna egzekucija
Pretpostavljam da maketu nisi pazario skoro ili ne barem u nekom od nasih shopova.
Tko vrjedi leti, tko leti vrjedi tko ne leti ne vrjedi

djnik

#7
Maketu sam kupio pre jedno desetak godina, pošto ne živim u Srbiji već jedno 25 godina nije kupljena tu. Ali bila je dostupna svojevremeno, sećam se da sam je kao klinac radio u what if noćnoj varijanti sa radarom u nosu i X-4 raketama ispod krila.