Zastava 750 1/8 (Hachette) - časopis u 100 nastavaka

Previous topic - Next topic

Slobo

Broj 71..

U ovom broju imamo unutrašnji deo levih vrata, sa bravicom za zatvaranje:



Za sada samo sklapamo mehanizam bravice:



Toliko za danas  :cheers

Slobo

Pozdrav, evo i broja 72. Malo sam okasnio, opravdano, gazda novinarnice koji mi je do sada ostavljao časopis je izdao svoj lokal, pa sam morao preći na novo mesto. Greškom dostavljača isporuka je okasnila pa se javljam danas, umesto uobičajeno četvrtkom  ;)

U ovom broju stiže tapacirung i džep na unutrašnjoj strani levih vrata:



Džep se prvo šrafi na tapacirung:



... a onda tapacirung na unutrašnji deo vrata:



Do narednog..  :cheers

boom.boom

U ovoj razeri ovo bi stvarno trebao biti tapacirung sa pravim dzepom... A za tu cenu i drina bez filtera da je u dzepu!
"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"


Slobo

73. broj donosi mehanizam za podizanje stakla levih vrata:



Počinjemo od ručice, koja je iz dva dela, koju ćemo zatim postaviti na svoje mesto uz pomoć zupčanika sa unutrašnje strane:



Uz još jedan zupčanik dolazi i poluga koja će dizati staklo:



Do narednog  :cheers


Slobo

74. broj.. konačno kompletiramo leva vrata  :mjetal :headbang



Krećemo lagano, sa postavljanjem ručkice i dugmeta za otvaranje vrata:



Sledeće je staklo, koje se labavo privrće za mehanizam iz prošlog broja, a na drugu polovinu vrata lepi se traka koja čuva staklo od ogrebotina pri pomeranju:



Kada se stavi i leptir staklo, polutke vrata se konačno spoje:



Dodaje se remen koji ograničava otvaranje vrata i ona se zatim stavljaju na svoje mesto:



Generalno, vrata lepo legnu na svoje mesto, ali ih je muka otvoriti i zatvoriti. Mislim da je problem u šarkama koje ih drže, elastične su jer su od tanjeg lima pa vrata treba malo nategnuti prema stubu na koji su zakačena da bi se lakše otvorila ili zatvorila. To ne bi bio problem da se imaju za šta konkretno uhvatiti, plastična kvaka i nije neko rešenje jer, kao što se vidi, ja sam je uspeo odvaliti  :deadhorse
Malo super lepka rešava stvar, ali šta da se radi.. neću puno ulaziti u Fiću na kraju pa će se preživeti  :lol






Slobo

Mic po mic i stigosmo do broja 75, dakle na 3/4 puta smo..

Nažalost, za ovaj mali jubilej ništa specijalno - krećemo sa sklapanjem desnih vrata, tako da nam narednih nekoliko brojeva ne donosi ništa novo.. Ipak, da se ne prekida priča, slede slike:



Lajsnica klikne na svoje mesto i to je to:



:cheers

Ćomi

No signature.

Slobo

Idemo dalje... sa vratima i brojem 76.



Kvaka i šarke na svoje mesto:



Liči:



:cheers

Slobo

Blic javljanje za broj 77.

bravica desnih vrata:



...na svom mestu:



:cheers

Slobo

78. broj u rukama... tapacirung desnih vrata :)



Sa par šrafića na svome mestu :)



:cheers

Slobo

U broju 79. - mehanizam podizača stakla desnih vrata:



Nakon malo šrafljenja:



:cheers

Slobo

80%

ImgBB juče nije hteo da sarađuje lepo, pa slike kačim (tek) danas  0:)

U ovom broju konačno završavamo i sklapanje desnih vrata... 6 smaračkih brojeva jer je sve viđeno kod levih, ali eto, da se ispoštuje koncept par slika kako dolikuje:



I na kraju karoserija sa vratima na mestu:



Inače leva sam morao otvoriti opet da malo pritegnem mehanizam za dizanje stakla, jer sam ga ostavio malo labavijim pa je staklo znalo delimično samo da se spusti... sad je rešeno..

U narednom se vraćamo autoelektrici, za promenu...

:cheers

nebkv

Kako je sa vratima?Tesno ulaze?
Inace nisam se oko nicega namucio koliko oko srafljenja remena na vratima

Slobo

Quote from: nebkv on 26-11-2022, 22:39:01
Kako je sa vratima?Tesno ulaze?
Inace nisam se oko nicega namucio koliko oko srafljenja remena na vratima

Leva idu teže dok ih ne gurnem prema nosećem stubu, desna relativno lako. Lepo leže i jedna i druga kada su zatorena.