NJ22 Orao,1/48, 2NM Resin

Previous topic - Next topic

Miha

Eve dvosedi Orao u 1/48.Klasičan rezinski primerak,potrebno je dosta strpljenja za sastaviti,al' je vredelo,zadovoljan sam konačnim rezultatom.
Doradio sam samo vazdušne kočnice.Oznake su farbane,brojevi na vertikalcu i natpisi upozorenja iz seta dekala.
Farbe Humbrol 30,116 i 230,osnovne,ostale su dobijene posvetljavanjem.Prvobitno sam imao nameru uraditi 25529 iz doba SFRJ i isprobati odlično isečene maske sa brojevima koji idu uz maketu,ali kad sam video fotografiju 25531 koji izgleda kao da je izašao iz limarske raddionice a iz doba je kad smo bili "zločesti"-odustao sam od prvobitne namere.
Od ovoga je sve počelo:

A ovako su izgledali radovi:



A ovo rezultat,slikano mobilkom,oprostite :deadhorse:








Jednosed i dvosed:


dragan_mig31

Odlican rad.Svaka cast.Maketa izgleda jako dobro.

nenobl

odlican rezultat! i vise nego dobro znajuci sta si pravio i od cega! Uprvo zavrsavam jednu ovakvu, i koliko vidim, prilicno se razlikuje kalup. ovaj sto sam ja dobio je bio... da ne kudim javno... spoj krila i trupa je jako los i jako tezak za ispeglati, polutke u donjem dijelu kod prednjeg stajnog trapa se mimoilaze u visini bar za 4-5mm.  za zivota sam se nagitovao i nasmirlgao!
jos jednom, odlican rad! super si ti to izvukao!

Miha

#3
Quote from: nenobl on 09-04-2021, 18:38:34
odlican rezultat! i vise nego dobro znajuci sta si pravio i od cega! Uprvo zavrsavam jednu ovakvu, i koliko vidim, prilicno se razlikuje kalup. ovaj sto sam ja dobio je bio... da ne kudim javno... spoj krila i trupa je jako los i jako tezak za ispeglati, polutke u donjem dijelu kod prednjeg stajnog trapa se mimoilaze u visini bar za 4-5mm.  za zivota sam se nagitovao i nasmirlgao!
jos jednom, odlican rad! super si ti to izvukao!
Hvala na pohvali rada a što se makete tiče...ybg,to je tako i dok se ne pojavi maketa brizgana u ozbiljnim kalupima-ko voli-stisne zube i delje.Kad sam pravio delove trupa,krila,itd.kao maketar gledao sam da sve leže kako Bog zapoveda.E sad,kalup je gumeni,hoće da se desi da nešto pobegne,ali rezin se može podesiti grejanjem i izbeći ogromna odstupanja.Uošte ne želim da pravdam ni sebe koji je deljao "master",niti mog druga Nešu koji je uradio kalup i lio makete za prodaju-takva je "zabava"u pitanju,nije uopšte naivno za izradu,ali može se uraditi.Ko se usudi da uzme rezin maketu koja je ručno rađena svestan je da,pogotovo kod složenijih aviona kao što je Orao,ima da se pomuči.Ali,uraditi ovakvu maketu znači položiti za "majstorsko pismo" za zanat maketara i osetiti zadovoljstvo pobedom nad monstrumom.

:cheers

nenobl

Slazem se i potpisujem! :) bio je veliki izazov, nekad bi se razocarao kada se nakon smirglanja pojave baloncici... pa idemo opet, git, smirglanje... pa u krug.. sve u svemu, sad kad sam pri samom kraju, nije mi zao truda! uskoro cu objaviti pa da se i ja "pohvalim" rezultatom.