1/72 Airfix Hawker Hurricane Mk.I

Previous topic - Next topic

Rabb

Pre više od godinu dana počela je zajednička izrada makete iz naslova. Nesuđeni maketar je ubrzo odustao. Sve u svemu, da ne bi sklopljena stajala u kutiji i zauzimala prostor, rešio sam da je završim.









Maketa je solidnog kvaliteta, napravljena od uobičajene mekane Airfix plastike, što je povremeno prednost, ali ponekad i mana.

Korišćene su najrazličitije boje i potrepštine - Gunze Sangyo, Humbrol, Model Master, Ammo by Mig, AK Interactive i šminka. Antena je napravljena od elastične niti. Na samom kraju se dogodio značajan peh, ali sam odlučio da ga ignorišem i finiširam.

Ovo ujedno predstavlja prvu maketu koju sam završio nakon višegodišnje pauze.

Miroslav Š.

Pravi čistokrvni lovac :super
Lep rad, prija oku :)
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

flanker

U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

medico

Vrlo lepo , uvek me oduševe rani harikeni. Inače kakav peh je u pitanju nisam primetio ništa značajno ?

djos & filip


Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Rabb

Hvala na lepim rečima.

Quote from: medico on 28-05-2021, 13:16:10
Inače kakav peh je u pitanju nisam primetio ništa značajno ?

Da bih u samoj završnici popravio raniji peh na poklopcu kabine, isturpijao sam i išmirglao unutrašnjost poklopca. Tokom poliranja se odlomio ćošak s leve strane...

anki

To uvek mozes da resis nabavkom vakumske zamene. Vidi se ipak i steta je. Izbego si uglovima fotki ali sada kad si rekao vidi se.  Razmisli, nije skupo i mislim da mozes i preko Flak Hobija ako neces sam da narucujes.

Rabb

Quote from: anki on 06-06-2021, 23:17:30
To uvek mozes da resis nabavkom vakumske zamene.

Pa, možda jednog dana. Maketa je odmah po završetku data kao poklon.
Pošto je već bila sklopljena kada sam rešio da je završim, pojedine greške su ostale, dok sam neke uspeo da otklonim ili bar maskiram.