1:72 Airfix Sea Harrier FRS.1

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

Odlicna erfiksova maketa.Jedina mana su malo dublji paneli.Sklapanje je jako jednostavno i lako.Doradio kabinu,pojase instrument tablu.Pitocev je uradjen od spenagle.Boje su tamiya i gunze.vedering tush i uljane slikarske boje.Napravio sam i jutub video pa ko hoce moze da pogleda ceo proces izrade.

https://youtu.be/MrPojmX1znk






















Veki

Postovani prijatelji.Iako ne radim u 1/72 ovo je odlicno!Samo bih zamolio za odgovor.Pisete da ste radili vedering tushem i uljanim slikarskim bojama.Sta je bilo prvo a sta drugo?Nikad nisam radio tushem.Da li je potrebno necim razrediti?Hvala!

dragan_mig31

Hvala vam :) Wash se radi tako da uzmes rotring tush ili u mom slucaju Toz kojeg imam jos od 80 i neke.Pomesa se vodom i 2-3 kapi tecnog sapuna.nakon sto se glos lakom zastite dekali ide wash.Uljani vedering sam uradio nakon sto sam matirao maketu.

Veki

Quote from: dragan_mig31 on 19-09-2021, 10:44:58
Hvala vam :) Wash se radi tako da uzmes rotring tush ili u mom slucaju Toz kojeg imam jos od 80 i neke.Pomesa se vodom i 2-3 kapi tecnog sapuna.nakon sto se glos lakom zastite dekali ide wash.Uljani vedering sam uradio nakon sto sam matirao maketu.
Hvala majstore Dragane!

M@rio

Prelep Harijer, svaka čast!!!  :bravo :bravo :bravo
M@rio

milan78

Odlican rad.Tu nema greske.Vidi se iz yt videa.Ono sto je moj utisak ide na dusu Airfix-a a to su ovi paneli.Ok znam ja da je Airfix cetkica friendly ali i za cetkanje je ovo... :headbang .Radio sam onaj fa2 koji verujem se razlikuje u samo par bitnih delova i nisam bio srecan kad sam zavrsio. :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

Tomcat

#6
Ja bih Airfixu panele nekako oprostio ali tu pljosnatu kabinu ne mogu  ;D Rad standaradno dobar a posebno mi se svidja da si radio avion u ovim svetlijim bojama umesto mnogo cesceg tamno sivog (kakvog sam i ja radio  ::) )
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

dragan_mig31

Hvala vam drugari :D jbg paneli jesu rovovi ali to je to :D jeftina i lepa maketa za rad.

djos & filip

Jos jedan u nizu lepih radova ove godine.
Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

flanker

Možda je samo zbog dubine panela trebalo manje da ih naglašavaš.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Pedja

Lep avion ,dobro uradjena maketa, svaka čast.