1:48 Hasegawa F-14B BOMBCAT

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

Ovo je mozda jedna od najgorih hasegawinih maketa koje sam imao priliku da radim.Rasklop je ocajno los.Uz to sam ugradio i aires kabinu kao i izduvnike.Kabinu sam jedva uspeo da zatvorim ( tako je hteo musterija ) pa sam morao da plastikom i dvokomponentnim gitom da to dogradim i dovedem na ovaj nivo.Boje su gunze.Dekali su jasmine models + hasegawine OOB dekale.Jasmine models su ocajno lose dekale koje jedva reagiraju na mr hobby hemiju.Na kraju ne izgleda lose ali znam da sledeci put kad budem trebao da radim 1:48 f-14 to ce sigurno biti tamiya.























viper

Odlično si ga uradio Dragane :super
Inače hasegawin tomcat se može dobro uraditi i dobro se uklapa, ali pod uslovom da se neradi po sastavnici

Tomcat

Ma super je na kraju ispao  :)
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Veki


VladimirBrankovic

Maketa izgleda fenomenalno. Lepo si ti to sredio i sklopio. Sviđa mi se što si obratio pažnju na postarivanje boje  i uradio to kako treba. Boja na Tomketima nije bila najsjajnija dugo. So, vremenski uslovi i godine eksploatacije su uradile svoje, pa je potpuno opravdano što je ova mašina tako izgledala početkom 2000ih godina. Verujem da će ljudi koji bolje poznaju Tomkete od mene znati zasigurno da ti kažu, ali mislim da je jedina greška koju si napravio to što si matirao rep i tankove. Koliko se sećam, sa slika, ti segmenti su bili gloss. Nisam 100% siguran, ali čini mi se da je tako bilo... E sad... to ostavljam kao predmet diskusije...

milan78

Sta je ovo neki tomcat dan?Hahaha!Odlicno si se snasao s obzirom na muke.Musterija ce biti presrecna a i ti kad ga se ratosiljas i odes na bankomat.Salu na stranu maketa je fenomenalna! :cheers
Instagram-Peacockscaleworx


vlajko&marko

Одличан Драганче
Моја тиха патња Неколико пута почињао да га радим и сваки пут завршио у канти


chikavili

Nije valjda gori od Academy-a?? Tesko mi je da poverujem da moze biti gore  ;D

U svakom slucaju, odlicno je ispao na kraju  :super

Sve mi je baš taman sem izduva koji su jednolično srebrni. Neki wash, toniranje, pasteli...?