Bell UH-1E Huey (Iroquois) Hobby Boss 1:48

Previous topic - Next topic

chikavili

Prvi helikopter koji sam radio... i navukao sam se :D
Hobby Boss "Easy assembly kit" jeste siromasan delovima i detaljima (za razliku od mnogih drugih kitova, ne otvaraju mu se vrata, nema naoruzanja niti bilo kakvih dodataka), ali je jako lep kit koji je pravo uzivanje sklapati. Zato sam se potrudio da bojenjem i weatheringom izvucem maksimalno (u mojoj moci naravno) i zadovoljan sam kako je ispao. Hobby Boss je kit nazvao UH-1C, ali "Marines" verzija nosi oznaku UH-1E

Jedine (moje) primedbe idu na (opet moje) otiske prstiju sa unutrasnje strane vetrobrana  :headbang kao i vallejo transparentnu zelenu koja bas i nije nesto transparentna (krovni prozori)  :uaaa tako da cu za ubuduce nabaviti Tamiyine "clear" boje. I da, majstori nisu napisali da treba ubaciti neki teg u nos, pa sada "balansira" na krajevima skija.

















milan78

Stvarno nema neke detalje...sramota za HB.Rad je odlican i farbanje je bas vrh.Te transparentne boje mozes malo da popravos ako naneses Future(pronto)cetkicom ili pre postavljanja tako ofarbano potopis u isti... :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

Jovac


yogi

Ti si druže iz njega izvukao 110% !!! Svaka čast......ODLIČAN...... :cheers
U srcu Bosna,u glavi fosna !!!! :)

chikavili

Hvala svima, drago mi je da vam se svidja koliko i meni  :super

flanker

Lep je. Jedino mi se čini da nisi spojio polutke kod rotora na usisniku.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

chikavili

Quote from: flanker on 26-10-2021, 11:34:20
Lep je. Jedino mi se čini da nisi spojio polutke kod rotora na usisniku.
Tacno. Ne da nije spojeno, nego tu fali skoro 2mm (nemam pojma zasto s' obzirom da je sve ostalo leglo lepo) a nisam dovoljno umesan da to spojim i da lici na nesto. Nisam imao dovoljno tanko parce plastike.

VladimirBrankovic

Prike, super ti je heliš, ne diraj ništa. Znaš šta, kapiram ja da nema neke detalje kao drugi proizvodjači, ali za tu razmeru je sasvim okej... Kad ga staviš na policu niko ne gleda klupe u kabini, već ceo rad koji je odličan. Vidim da zelena nije najtransparentnija, al bato, odmakni se od pravog UH-1 i pogledaj ga sa 72 metra, čisto sumnjam i da ćeš da vidiš kroz čisto staklo, a kamoli kro film... izgledaće ti isto tako.... Tako da, za ubuduće kupi Tamija prozirne boje, a ovo me diraj, dobro je tako!

chikavili

@VladimirBrankovic
Hvala :)
U potpunosti se slazem, samo volim da dokumentujem takve stvari posto mozda nekome nekada pomogne pri donosenju neke odluke
Ja sam zadovoljan kako izgleda na polici, a to je valjda i najbitnije :)