Dragon DAK Panzer III Ausf. G i Ausf. H - 1/35

Previous topic - Next topic

gvizbi

Zdravo drugari,

Dugo nista nisam postavljao na forum, pa evo da sada prikazem dva modela :)

U pitanju su Dragon makete, No. 6773 i No. 6775. Korisceno je i nekoliko after market dodataka, a par dorada je napravljeno ispocetka.

Ovde mozete videti kompletan proces izrade ove dve makete. Ne znam kakva je politika ostavljanja linkova sa drugih foruma, ako nije dozvoljeno uklonicu.

Maketama su predstavljena dva tenka koji su korisceni u toku kampanje u severnoj africi od stane DAK-a:

  • Ausf. G, koji je pripadao 21. pancer diviziji i predstavljen je onako kako je fotografisan aprila 1941, blizu Derne, u toku operacije Sonnenblume
  • Ausf. H, koji je pripadao 15. pancer diviziji i predstavljen onako kako je fotografisan novembra 1941, tokom vezbi u okolini Tobruka



Evo nekoliko fotografija Ausf. G modela:









I par detalja:





A evo i pravog tenka:



I nekoliko fotografija Ausf. H makete:









I par detalja:







Fotografija pravog tenka:



Pozdrav,
Nenad

zaki

Ti si pravi majstor ovog hobija, ovo kad gledam kao da je iz onih maketarskih knjiga i publikacija.
:cheers

yogi

Ti si druže ovde mnogima zadao ozbiljnu domaću zadaću  :cheers

A L A L  V E R A majstore !!!!!!!!!
U srcu Bosna,u glavi fosna !!!! :)

ALEX T

Oba su odlicna i sa merom uradjena.
Dodaci su obogatili makete i opreme nikad dosta za DAK i svidja mi se sto si gledao slike vozila po netu.
Meni isto draga tema AFRIKA tako da imas veliki pozdrav.
Pozz

Miroslav Š.

Браво, свака част, детаљи су феноменални а укупан утисак: милина за студирање и гледање :super
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

Scale District

#5
Sasvim lepi Panceri i uvek dobrodošla Afrika, meni verovatno omiljeni front... Dopada mi se što su s merom "aljkavi", uvek može bolje, ali pošto sam nitpicking hejter ovo je sasvim dobro i verujem da će izgledati fantastično u vitrini  :super Pohvala i za fotke, dobro svetlo i dobro dočarano sve.

medico

Vrlo lepo, pravo osveženje na forumu sa ovim oklopom.
Neobično je bojenje rubova lenjivaca u belu , znaš li o čemu se radi ?  vidi se i na originalnoj fotki .

gvizbi

Quote from: zaki on 06-11-2021, 17:07:13
Ti si pravi majstor ovog hobija, ovo kad gledam kao da je iz onih maketarskih knjiga i publikacija.
:cheers

Hvala puno.

Quote from: yogi on 07-11-2021, 10:09:29
Ti si druže ovde mnogima zadao ozbiljnu domaću zadaću  :cheers

A L A L  V E R A majstore !!!!!!!!!

Hvala puno.

Quote from: ALEX T on 07-11-2021, 11:49:34
Oba su odlicna i sa merom uradjena.
Dodaci su obogatili makete i opreme nikad dosta za DAK i svidja mi se sto si gledao slike vozila po netu.
Meni isto draga tema AFRIKA tako da imas veliki pozdrav.
Pozz

Hvala puno. I meni je Afrika veoma zanimljiva tema. U zadnje vreme uglavnom pravim modele iz africke kampanje, tu i tamo eventualno zabiberim necim drugim. Gotovo uvek pokusavam da se drzim konkretnih vozila i njihovih fotografija. Ne kazem da drugacije nije ispravno, nego mi je potraga za fotografijama i istrazivanje vezano za konkretno vozilo i jedinicu, sta se sa njim desilo i sl. podjednako zabavno kao i modeliranje :)

Quote from: Miroslav Š. on 07-11-2021, 17:00:21
Браво, свака част, детаљи су феноменални а укупан утисак: милина за студирање и гледање :super

Hvala puno.

Quote from: Scale District on 07-11-2021, 18:05:40
Sasvim lepi Panceri i uvek dobrodošla Afrika, meni verovatno omiljeni front... Dopada mi se što su s merom "aljkavi", uvek može bolje, ali pošto sam nitpicking hejter ovo je sasvim dobro i verujem da će izgledati fantastično u vitrini  :super Pohvala i za fotke, dobro svetlo i dobro dočarano sve.

Hvala puno. I meni je Afrika mozda omiljeni front. Svasta zanimljivo moze da se procita dok se istrazuje materijal za konkretan model, a i zbog manjeg obima operacija, cini mi se da je cesto lakse da se nadje materijal za konkretno vozilo/dogadjaj, korisceni oklop je raznovrstan, itd.

Quote from: medico on 07-11-2021, 19:13:57
Vrlo lepo, pravo osveženje na forumu sa ovim oklopom.
Neobično je bojenje rubova lenjivaca u belu , znaš li o čemu se radi ?  vidi se i na originalnoj fotki .

Hvala puno. Ideja je bila da se umanji zagrevanje gume i time joj se produzi zivotni vek, ali cini mi se da sam negde procitao da su zakljucili da ideja nema mnogo smisla, pa su to prestali da rade nakon inicijalno isporucenih tenkova Panzer Reg. 8. Inace, svi tockovi su farbani u belo, ali bi se boja ubrzo skinula sa svih tockova osim lenjivaca.