Aeropoxy Rogozarski IK-3 1/48

Previous topic - Next topic

YU-DFY

Maketa Rogozarskog Ik-3 u razmeri 1/48 je bila moj visedecenijski san. Jedina u toj razmeri koliko je berem meni poznato jeste Aeropoxyjeva maketa od rezina. Bas zato sto je rezin u pitanju imao sam strah da se uopste upustam u izradu ove makete. Strah sam probio izradom Utve-75 od istog proizvodjaca tokom prosle godine. Utva se morala imati jer sam se na njoj naleteo. Radeci Utvu uvideo sam da se sa malo truda mogu postici jako lepi rezultati i sa rezinskim maketama.
Ovom prilikom necu raditi detalnjo recenziju makete. Izged delova je pristupacan na ovom linku  https://aeropoxy.wordpress.com/models/aeropoxy-props/rogozarski-ik-3-148/
Pilotski radni deo sacinjava sasvim lepo odradjeno sediste sa sedisnim vezama, instrument tabla sa lepim dekalom, pilotska palica (koja je meni pukla prilikom isecanja jer je rezin bio nesto vise krt) pa sam je zamenio izradom u kucnoj delatnosti. Polutke trupa se lepo sklapaju. Potrebno je zazore gitovati super lepkom sto i nije neki problem. Krilo je izliveno iz jednog dela i lepo se uklapa u trup. I tu se pojavio mali zazor koji je valjalo srediti super lepkom. Poklopac kabine je potrebno precizno iseci. Meni se pojavio mali zazor koji sam sredio sa Humbrol cristal clear-om. Proizvodjac daje i maske koje znatno olaksavaju posao maskiranja kenopija. Maketu sam ospricao sa tamiya sky XF-21 bez upotrebe prajmera. Probao sam tamiyin praymer u spreju ali taj prajmer nije bas lepo legao na rezin. U sastavnici se preporucuje Mister Surfacer 1000 koji je meni bilo problematicno da nadjem. Ta tamiyina sky je prilicno dobro odradila posao kao prajmer a ista boja je boja donjake. Za kamuflazu sam koristio Vallejo boje Yellow ochre 121 (70913 koja je ispala nesto svetlije nego sto bi trebala), chocolate brown i Luftwaffe camuflage green (086/70823). Lakirano sjajnim Vallejo lakom. Dekali iz kutije su vrhunskog kvaliteta. Finale je Vallejo satin lak.
Jos jedan san sam ispunio. Hvala Aeropoxy-ju sto postoji jer bez njega ne bi imali IK-3 u 1/48.
















doktor

Jos jedan san sam ispunio. Hvala Aeropoxy-ju sto postoji jer bez njega ne bi imali IK-3 u 1/48.

Ovo je velika istina. Potpuno se slažem