BAE Harrier GR Mk.9, Revell 1:48

Previous topic - Next topic

chikavili

Moj najnoviji rad, zavrsen juce.
Revell-ova maketa (Hasegawa), jako kvaltetna i zahvalna za rad, osim uklapanja krila i trupa - tu ne treba pratiti redosled iz uputstva kako bi se izbeglo bespotrebno nerviranje i suvisno smirglanje i gitovanje. Treba prvo spojiti krilo i ovaj deo sto ide izmedju kabine i krila (zaboravih kako se zove), pa tek onda spajati sa trupom.





















Sandman

Odličan! Dosta uverljivo izgleda na slikama.
Kako si radio navigaciono svetlo na leđima?

chikavili

Quote from: Sandman on 28-11-2021, 18:18:49
Odličan! Dosta uverljivo izgleda na slikama.
Kako si radio navigaciono svetlo na leđima?
Hvala  :super

Sto se navigacionog svetla na ledjima tice, gledajuci fotke na netu, video sam da ima dve varijante - sa zelenim staklom/pleksijem ili sa cistim, providinim a sa zelenom sijalicom. Ja sam se odlucio na drugu varijantu pa sam podlogu na ledjima obojio prvo srebrnom, pa transparentnom zelenom, pa preko toga zalepio providnu (neobojenu) plastiku. Iz nekih uglova na fotkama izgleda malo cudno :)

Laufer72

šteta za gitovanje (ne gitovanje) nosa aviona sa gornje strane, ostalo sve baš baš lepo....

medico

vrlo lepo i atraktivno , bez preterivaja u efektima , obratio si pažnju na detalje ali si ozbiljo kiksnuo na spojevima trupa i nosa . Jedna "ruka" tečnog gita i šmirglanja te deli od odličnog finiša.


Veki

Odlicno!Kako ste uradili detonirajuci stapin?Bojenjem ili dekal.

chikavili

Quote from: Veki on 30-11-2021, 08:29:58
Kako ste uradili detonirajuci stapin?Bojenjem ili dekal.
Dekal pa potapanje u Pronto  ;)
Samo postavljanje dekala je bilo prilicno traumaticno posto je pucao i kidao se (verovatno rasusen od dugog stajanja), ali sam uz tonu strpljenja ipak uspeo da ga postavim kako valja.

@Laufer72 i @medico
U pravu ste, bas i meni bode oci. U moju odbranu, pre uljanog wash-a se uopste nije primecivalo, inace bi ga sredio. Spoj krila i gornjeg dela trupa je bio daleko gori pa sam ga sredio, nebi mi bilo tesko i to da sredim da sam ga video :(

deixthunder


djos & filip

Sve vec receno, odlican rad i veoma lepa maketa
pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......