Spitfire Mk.IXc JRV

Previous topic - Next topic

medico

Eduardova maketa u 1/48 odličnog je uklapanja, obogaćena je posebno dokupljenim ecovanim setom iz Profipack kutije kao i Brassin rezinskim poklopcem kapotaža. Set dekala je Lifthere odličnog kvaliteta.
Želeo sam istrošeniji izgleda aviona a i da ovu jednoličnu sivu učinim malo interesantnijom pa sam nakon intenzivnog preeshading-a maketu je farbao mesanjem više Gunze nijansi sive i plave kako bi se dobile boje potrebne za farbanje aviona JRV-a iz perioda 1950tih....trebalo je da zapisem, nakon mao više od godinu dana zaboravio sam recepturu  :headbang
Tekst i mnogo više fotografija na mom blogu :
https://medicosmp.blogspot.com/2021/12/spitfire-mk-ixc.html#more








JAFO

Perfektno urađen Spit, najlepši su u overall bojama, ništa od kamuflažnih polja ne razbija predivne linije Spitfajera i tvorca eliptičnog krila prof. Ludwiga Prandtla.

Same izvedbe šeme i efekata što se tiče, meni možda malko preterana, al' u pravom stilu Španske maketarske škole, istureno odelenje Srbija.

Lepo za videti, o ukusima nećemo.

dragan_mig31

Opasan spit.Odlicno izgleda.

boom.boom

Videh ga na Takmicenju, i jos bolji uzivo!!! Odlican   :mjetal!
"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"

medico

#4
Quote from: JAFO on 19-12-2021, 20:30:21
Same izvedbe šeme i efekata što se tiče, meni možda malko preterana, al' u pravom stilu Španske maketarske škole, istureno odelenje Srbija.

Generalno španska škola i nije baš moj uzor ali u ovom slučaju se definitivno vidi uticaj ;)  mogao je da ide još jedan tanak sloj boje pa bi bio po mom uobičajenom standardu ali odlučio sam se da ga ostavim ovako.
Inače ima jedan propust ...malo sam površno startovao sa radom pa sam tek kada je bilo kasno shvatio da je taj avion bio u izviđakoj puku tako da nema kameru ;) mogao sa da uzmem mustru sa MkV iz muzeja i to prilicno lako da uradim ali ostaje to za neki Eduardov Mk.Vc  ;)

doktor

VRLO lepo uradjena maketa, posebno su mi se dopale nijanse sive [da se tako izrazim], jednolicnu shemu cine mnogo privlacnijom za oko