T-55 Trumpeter 1:35 VRS

Previous topic - Next topic

Dada

#15
Super odradjen tenkic, svaka chast :o

Quote from: Profa on 30-10-2007, 01:49:08
Mali komentar na ulje iz auspuha - filter za vazduh se prilikom svakog redovnog pregleda, po standardnoj proceduri, potapao u ulje i potom ostavljao da se ocedi (ne pitajte me zasto, proslo je od tada 20 godina). Ako se ne ocedi dobro, tj. ako na njemu ostane malo previse ulja, ono se cedilo iz auspuha.

Profo, filteri za vazduh se potapaju u ulje da bi mogli da zadrze sitne cestice prasine. Postoje i "suvi" filteri ali ispod njih se nalazi posuda sa uljem, svrha je ista...
Pa ako se ne ocede dovoljno, pri usisu vazduha u motor usisava si i visak ulja koje ne sagori u cilindru pa ga motor bukvalno ispljune kroz auspuh 8) 8) 8)
pozz, Dalibor

nesha

He, ne...to sa ispljuvavanjem ulja iz auspuha sam doziveo licno i personalno :P Nisam znao da se to desava, pa sam stajao pored Auspuha pri paljenju motora. Jako sam zanimljivo izgledao: sav u crnim tackicama sa jedne strane, par dana nisam mogao da oribam lice... Eh lepe uspomene na mladost :D

drazen

"Lepo izgleda.Ajd slikaj ga bolje pa da stavimo slike u galeriju."Momcha"
Momcha, nadam se da je sada bolje ???















Dao sam sve od sebe i od mog skromnog digitalca  :D

Quote from: Dr Raptor on 30-10-2007, 22:08:54
Super odradjen tenkic, svaka chast :o

Quote from: Profa on 30-10-2007, 01:49:08
Mali komentar na ulje iz auspuha - filter za vazduh se prilikom svakog redovnog pregleda, po standardnoj proceduri, potapao u ulje i potom ostavljao da se ocedi (ne pitajte me zasto, proslo je od tada 20 godina). Ako se ne ocedi dobro, tj. ako na njemu ostane malo previse ulja, ono se cedilo iz auspuha.

Profo, filteri za vazduh se potapaju u ulje da bi mogli da zadrze sitne cestice prasine. Postoje i "suvi" filteri ali ispod njih se nalazi posuda sa uljem, svrha je ista...
Pa ako se ne ocede dovoljno, pri usisu vazduha u motor usisava si i visak ulja koje ne sagori u cilindru pa ga motor bukvalno ispljune kroz auspuh 8) 8) 8)
pozz, Dalibor

Momci, hvala za info ;)-cesto sam tu "pojavu"vidjao na pravim tenkovima ali nikad  nisam pitao o cemu se radi.  ???:)
Pozz

Profa

Quote from: Dr Raptor on 30-10-2007, 22:08:54
Profo, filteri za vazduh se potapaju u ulje da bi mogli da zadrze sitne cestice prasine. Postoje i "suvi" filteri ali ispod njih se nalazi posuda sa uljem, svrha je ista...
Pa ako se ne ocede dovoljno, pri usisu vazduha u motor usisava si i visak ulja koje ne sagori u cilindru pa ga motor bukvalno ispljune kroz auspuh 8) 8) 8)
pozz, Dalibor
Hvala na podsecanju!  :)
K'o sto rekoh, proslo je od tada mnogo vremena, zaboravilo se...  :-[

Quote from: nesha on 30-10-2007, 22:21:35
He, ne...to sa ispljuvavanjem ulja iz auspuha sam doziveo licno i personalno :P Nisam znao da se to desava, pa sam stajao pored Auspuha pri paljenju motora. Jako sam zanimljivo izgledao: sav u crnim tackicama sa jedne strane, par dana nisam mogao da oribam lice... Eh lepe uspomene na mladost :D
>:D Bez obzira na visak ulja, obozavali smo da malko turiramo kad prasinari u stroju prolaze s nase leve strane  >:D >:D Narocito je bilo zanimljivo kad nas je bilo vise u koloni...  8)
Bogu fala što sam Lala! :)

Profa

Quote from: airsuba on 31-10-2007, 12:22:35
koliko ja znam u motoru se nalazi i generator dimne zavese koja izlazi upavo kroz izduvni sistem i njegovom upotrebom se javljaju ovakvi obimni 'izlivi' ... naravno i pljuvanje skupljenog ulja koje ste vec pominjali!
Apsolutno si u pravu u jednom delu - dimna zavesa takodje izlazi na auspuh (potrosnja dizela, koliko se secam, 10 l/min), ali ne ostavlja ovakve tragove ulja - za njih je iskljucivo odgovoran filter...
Bogu fala što sam Lala! :)

nesha

Quote from: Profa on 31-10-2007, 11:18:32
Quote from: Dr Raptor on 30-10-2007, 22:08:54
Profo, filteri za vazduh se potapaju u ulje da bi mogli da zadrze sitne cestice prasine. Postoje i "suvi" filteri ali ispod njih se nalazi posuda sa uljem, svrha je ista...
Pa ako se ne ocede dovoljno, pri usisu vazduha u motor usisava si i visak ulja koje ne sagori u cilindru pa ga motor bukvalno ispljune kroz auspuh 8) 8) 8)
pozz, Dalibor
Hvala na podsecanju!  :)
K'o sto rekoh, proslo je od tada mnogo vremena, zaboravilo se...  :-[

Quote from: nesha on 30-10-2007, 22:21:35
He, ne...to sa ispljuvavanjem ulja iz auspuha sam doziveo licno i personalno :P Nisam znao da se to desava, pa sam stajao pored Auspuha pri paljenju motora. Jako sam zanimljivo izgledao: sav u crnim tackicama sa jedne strane, par dana nisam mogao da oribam lice... Eh lepe uspomene na mladost :D
>:D Bez obzira na visak ulja, obozavali smo da malko turiramo kad prasinari u stroju prolaze s nase leve strane  >:D >:D Narocito je bilo zanimljivo kad nas je bilo vise u koloni...  8)

Hm, ja nisam prasinar  >:(   ;)ja bejah inzinjerija. Nego sam se stalno muvao po voznom parku kad svoje gustere ovedem n"sportski dan" i sta ti ga znam vec ... te se muvah oko orudja i davih onu bratiju da me vozaju koji krug u kupoli i da mi pokazu ovo i ono, pa mi se jedared desio pomenuti slucaj... :D

Profa

Quote from: nesha on 30-10-2007, 22:21:35
Hm, ja nisam prasinar  >:(   ;)ja bejah inzinjerija. Nego sam se stalno muvao po voznom parku kad svoje gustere ovedem n"sportski dan" i sta ti ga znam vec ... te se muvah oko orudja i davih onu bratiju da me vozaju koji krug u kupoli i da mi pokazu ovo i ono, pa mi se jedared desio pomenuti slucaj... :D

Bez ljutnje Nesho, sto se prasinarije tice - pa nije bilo prasnjavijih od nas, pogotovu kad vizitiramo teren u toku leta, po finoj prasini  :) Samo su mi se oci videle, i to zahvaljujuci dodatnoj opremi svakog iskusnog vozaca - "custom" skijaskim cvikerima  ;D
Bogu fala što sam Lala! :)

nesha

Ma ko se ljuti, to se ja malo salim samo  :D :D Eeeeh da vidis neke moje "kolege" kakvi su bili kada se vrate sa miniranja, beli ko kipovi -od busenja minskih bunara...mogli su u park da ih postave kao spomenike (ja sam od takvih rabota bio izuzet-trebao im je iole pismen covek, pa me drzali za catu na terenima  >:D   ;D ) Ma bili su to zanimlivi dani, a i mladost bese... :-\