F-5E IRIAF 1/72 Hobby Boss Rad Vladimira Brankovića

Previous topic - Next topic

Jovac

Još jedna završena maketa mog druga Vlade Brankovića , koju kačim u njegovo ime. Više o svom radu napisaće Vlada. Evo slika.














VladimirBrankovic

Drage kolege,
Šta da vam kažem, maketa je osrednja po svakom pitanju. Ako bih mogao da biram sledeći F-5E izabrao bih Italerijevu maketu iako je u pozitivu. Fit nije savršen, ima posla oko uklapanja, pogotovo krlo- trup, ali avaj, na kraju je sve ispalo kako treba. Oznake sam dobio od Djordja Starčrvića, kome se zahvaljujem na istim! Boje su AK real color i Gunze H... Za sva pitanja i sugestije pucajte!

milan78

Ovo ti je mozda i najbolji rad do sad.Odlicno ofarban.S obzirom koliko si jurio dekale nisi ih lepo postavio.Rondela ide sa donje strane na levu stranu krila a tu gde je sad ide crveni "venac"koji ide samo sa donje strane.Broj koji si stavio sa desne strane ispod repa ide na nos,to nije simetricno kao na levoj strani.Znam nije logicno ali tako ide. :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

djos & filip

#3
Milanov komentar na mestu, ako ne gledamo te sitnice :), maketa je ofarbana ODLICNO!
Polozaj zastave na repu odgovara za F-5B
Sad si mi opet dao buvu da mozda i ovog odradim......nije mi to trebalo :)
Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

VladimirBrankovic

Hvala svima. Dekale sam lepio kako je sastavnica rekla... Ako ima grešaka, onda je to njma na dušu.... A što se zastave tiče, tu je gde je i na pravom avionu, u to jesam siguran.

Tomcat

Mogu da se slozim sa ostalima, farbanje je lepo urasjeno ali greske sa dekalima su evidentne... I ako ces iskreno, bez ljutnje, nije to na dusu njima kao proizvodjacima vec tebi jer nisi istrazio dovoljno... Govorim sad samo u svoje ime, ali ne secam se kada sam se upustio u rad na nekoj maketi a da prethodno nisam nasao fotografije pravog aviona upravo iz tog razloga. Pozdrav
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Jovac

Nemam nameru da polemišem sa bilo kim ili da se bilo sa kim svađam , pošto i sam trenutno radim ovu maketu. Zbog toga moram i ja da se oglasim.  Ni ja nisam zalepio tu krunu ispod , jer sam se rukovodio ovom slikom. Što se tiče položaja i mesta donje rondele i da li ima krunu ispod ili nema , slika kaže da krune nema i da broj na repu ide iznad amblema. Pa sada , ako sam i ja pogrešio beše mu. Bitno je da se nešto delje . Pozdrav za sve .


dragan_mig31

Evo da vam malo olaksam posao.Fotke pravog aviona sa dekala koje koristite.








najjaci

Quote from: Tomcat on 30-01-2022, 19:32:10
... I ako ces iskreno, bez ljutnje, nije to na dusu njima kao proizvodjacima vec tebi jer nisi istrazio dovoljno... Govorim sad samo u svoje ime, ali ne secam se kada sam se upustio u rad na nekoj maketi a da prethodno nisam nasao fotografije pravog aviona upravo iz tog razloga. Pozdrav

Da me sad ne razumEte pogresno mackuTome ali sta ste radili u doba kad nije bilo interneta? Niste bas mogli tek tako lako da dodjete do referenci kao danas. Morali ste da se pomucite i za stvari koje su manje egzoticne, tako da mi je sasvim logicno sto je drug Brankovic verovao uputstvima i oslanjao se na njih. E sad s druge strane s obzirom da zivimo u modErno doba gde je internet svakome dostupan mozda jeste mogao malo da baci pogled kako to izgleda. Mada iskreno po ovim slikama mozda su ga samo ove roundele na krilima malo prodale u smislu velicine. Ostalo meni izgleda sasvim ok.

Inace rad deluje posve fino i uredno. :cheers
Ne znam da li je to neka opsednutost IRIAF-om ili je to samo faza kolege Brankovica?
Tko vrjedi leti, tko leti vrjedi tko ne leti ne vrjedi

relja

Lep rad, bravo.

A što se tiče uputstava... danas bi sve trebalo da se dobro proveri.
I prozvođači uzimaju refernce sa interneta, često bez ikakve provere, udubljivanja, razumevanja, čak i bez prevođenja i čitanja teksta datog uz "referencu"... Nove tehnologije donose i nove probleme :)

I ja pravim ovu Hobbybossovu maketu, takođe sa aftermakret dekalima, i isto sam razočaran uklapanjem.
Doduše, šta može da se očekuje za 1000 dinara...
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

VladimirBrankovic

Quote from: najjaci on 31-01-2022, 11:53:23
Quote from: Tomcat on 30-01-2022, 19:32:10
... I ako ces iskreno, bez ljutnje, nije to na dusu njima kao proizvodjacima vec tebi jer nisi istrazio dovoljno... Govorim sad samo u svoje ime, ali ne secam se kada sam se upustio u rad na nekoj maketi a da prethodno nisam nasao fotografije pravog aviona upravo iz tog razloga. Pozdrav
Ma pravo da ti kažem, neka, ja sam zadovoljan radom, meni to izgleda sasvim super za moje parametre, što je i suština Hobija. Slažem se, trebao sam rondelu da zalepim na suprotno krilo, sa donje strane, i eto, da proverim reference i izostavim broj sa jedne strane ispodrepa, ali avaj, to je dva dekala...
Da, evo, priznajem, jeste opsesija IRIAF-om, hoću da napravim što više aviona na kojima su leteli, mada nije lako naći sve oznake (Pogotovo za rane: Hariken, P-47, Tiger moth ili T-33, F-84) hahahah. S druge strane, kada na polici bude stajao Fantom, Tomket i ostali, pored F-5, pogrešno pozicionirana rondela i broj viška neće upadati u oči, ali polako, bitno je da se radi, uživa i uči... Nema maketara koji nije napravio neku grešku... a video sam mnoge modele ozbiljnih stručnjaka na kojima su pogrešno pozicionirane rondele, a da ne pričamo o pogrešnim izborima nijansi i boja uopšte... Ne mari, ovo je maketarstvo drugari...

Da me sad ne razumEte pogresno mackuTome ali sta ste radili u doba kad nije bilo interneta? Niste bas mogli tek tako lako da dodjete do referenci kao danas. Morali ste da se pomucite i za stvari koje su manje egzoticne, tako da mi je sasvim logicno sto je drug Brankovic verovao uputstvima i oslanjao se na njih. E sad s druge strane s obzirom da zivimo u modErno doba gde je internet svakome dostupan mozda jeste mogao malo da baci pogled kako to izgleda. Mada iskreno po ovim slikama mozda su ga samo ove roundele na krilima malo prodale u smislu velicine. Ostalo meni izgleda sasvim ok.

Inace rad deluje posve fino i uredno. :cheers
Ne znam da li je to neka opsednutost IRIAF-om ili je to samo faza kolege Brankovica?

VladimirBrankovic

Quote from: relja on 31-01-2022, 12:23:30
Lep rad, bravo.

A što se tiče uputstava... danas bi sve trebalo da se dobro proveri.
I prozvođači uzimaju refernce sa interneta, često bez ikakve provere, udubljivanja, razumevanja, čak i bez prevođenja i čitanja teksta datog uz "referencu"... Nove tehnologije donose i nove probleme :)

I ja pravim ovu Hobbybossovu maketu, takođe sa aftermakret dekalima, i isto sam razočaran uklapanjem.
Doduše, šta može da se očekuje za 1000 dinara...
Ma bre, za štancovanje različitih egzotičnih Tigrova, Hobibos je keva! Zapamtiš greške i gde se loše ukalapa i sve se sredi... Za jedan, onaj novi kineski, kupim 3 ova i uradim Brazil, Iran i Bocvanu... hahaha

Goran A.

Quote from: VladimirBrankovic on 31-01-2022, 14:31:29
meni to izgleda sasvim super za moje parametre, što je i suština Hobija.

To je pre tvoj lični doživljaj hobija nego njegova suština. Suština maketarstva je oduvek bila to da se maketa što je moguće više približi originalu. Nekome to manje-više ide od ruke, nekome ne i sasvim je u redu ako ne ide.

Što se tiče F-5 (a i tvojih ostalih), meni se dopada(ju) bez obzira na gore pomenute momente, sve je to veoma lako ispravljivo ako imaš volju i malo vremena.   

djos & filip

Dragane hvala za fotku, bas sam trazio ali nisam nasao ove, sve koje sam video su bile sa zastavom u donjem polozaju. Bice ovo lepa referenca za maketu koju cu ja raditi i nadam se uspeti priblizno da uradim kao i Vladimir.
Ja sam na svom poslednjem F-86 SAAF lepo izgresio sa oznakama prateci proizvodjaceve preporuke, ali na kraju sve to kako je receno i nije extremno bitno, bitno je da kad pogledamo gotovu maketu jednostavno uzivamo u nasem radu.
veliki pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......