T-35 Zvezda 1/72

Previous topic - Next topic

spatz

I konačno završen ruski oklop.Čuvena zvezdina T-35ca koja sa svojim kolosalnim dimenzijama u 72ci odgovara (po dužini) jednom panceru 4 u 35ci.Interesantno da je dugačak kao i nemački Maus sa kraja rata.E sad malo o samoj maketi s obzirom da sam je radio posle t-28 ,T-35 je manje kompleksan verovatno zbog jednostavnijeg podvozja.Dekale nisam koristio iz kutije već sam pronašao u jednoj ediciji fotografije napuštenog u jarku na putu za Lavov 1941.Da ironija bude veća poslednja dva tenka koja sam radio upravo su Lavov 1941 a onda se dogodilo što se dogodilo pre desetak dana.U prilog fotki makete i jedne grupne nalaze se originalne iz edicije o teškim tenkovima.Od dorade sam oštetio zadnji blatobran sa izvijenim nosačem i pogodak u kupolu 37mm granatom.Takođe sam poskidao alat jer ni na fotkama ga nije bilo a od ostataka eceraja napravio sam nosače.Boja hu-114 prljanja pigmenti, Vallejo vedering am olovke.










flanker

Prelep je u svojoj ružnoći  :lol
Trebalo je da kropuješ fotke da se bolje vidi. Standardno dobra izrada.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

VladimirBrankovic

Ljudi, ja malo zalutao! Haha
Šalu na stranu, odličan, kao i drugi tvoji radovi, bilo da je u pitanju oklop ili prop! Pre svega, kapu skudidam na broj maketa koje napraviš na godišnjem nivou i to kakvih! Bravo Aco!