Italeri F-5b Freedom fighter 1/72 Hellenic air force

Previous topic - Next topic

milan78

Pozdrav svima,gledam kako se nizu lepi radovi a ja usled nedostatka vremena i motivacije usled privatnih problema ne uradih nista do pre nekoliko dana.Elem dugo sam zeleo da uradim grcki f-5 pa makar i dvosed...dekale sam dobio,tj ove osnovne,rondele i brojeve od Draganceta Cvetica i tako je cekalo u kutiji neko vreme.Vremesni Esci se pokazao kao umeren borac i kidac zivaca sa maltene sink markovima na svakom delu,sto i nije neki problem veliki kao ni spojevi prednjeg i zadnjeg dela trupa.Osim vetrobrana koji je zamalo vakumiran jer sam ga vise puta lepio skidao i umalo upropastio.Ali poliranje,tamiya polir pasta i future su zavrsili posao.Kokpit je skrecovan uz pomoc nekih starih ecovanih delova i plastikom trakicama itd... Farban je Ak interactive bojama,lakovi Vallejo i Tamiya,sencenje Ammo mig shaderom(vrhunska stvar) malo dot filter i uljane boje isto Ammo mig oil brushers itd.Dekali su od Pm models koji u bili malo problematicni a stencili iz kutije manje vise bez frke jer su Cartograf.Sve u svemu ja sam zadovoljan,pratio sam par slika koje sam nasao i dobio od grckog maketara,te sam se potrudio da bas reprezentujem kako treba. Slike:

                             

                               

                               

                               

                               

                               

                               

                               

                               

                               

               
Instagram-Peacockscaleworx

djos & filip

Lep i pedantan rad.
Uvek je lepo videti uradjen F-5. pa jos u grckoj verziji :)
"Ramovi" oko kabina za ovu razmeru.......svaka cast
Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

najjaci

Sto bi rekli Djos i Filip, ili barem jedan od njih dvojice, stvarno lep i pedantan rad sa svim neophodnim detaljima.
S obzirom da je ovako profi rad imao bi samo jedno zapazanje koje mi malko bode oci a to su i suvise cisti dekali u odnosu na sam avion. To se posebno istice na roundelama sa donje strane koja je fino zaprljana a oznake deluju bas ciste.
Inace super sto si odabrao da radis Πολεμική Αεροπορία verziju.
Tko vrjedi leti, tko leti vrjedi tko ne leti ne vrjedi

relja

Odličan. Da tražim zamerku, ne bih našao.
Samo jedno pitanje: kako si napravio "dihtung" (git) uz ivice ramova vetrobrana i poklopaca kabina?
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

milan78

Hvala vam puno! @najjaci rondele jesam malo bledio dot filteringom pa i malo sa belom Ak akrilnom bojicom(znas one kao drvene za skolu)i sve to malo cetkicom peglao.Slike ne pokazuju to bas kako treba.Pregledom slika nanovo,uvazavajuci tvoje zapazanje,na najprljavijim primercima sto A sto B verzije rondele su besprekorne.Osim na onim primercima ex jordanskih gde probijaju jordanske oznake,kao i na slikama skoro rashodovanih itd.Tako da ne bih ja vise to dirao.
@relja sta da ti kazem druze maskirao sam i prskao.Kad sam ofarbao kamuflazu nisam skidao zastitnu traku pa sam od ivice u krug tankom trakom pokrivao kamuflazni deo rama da bi ostao 1mm ili vec za prskanje belom tik uz zastitnu traku samog prozirnog dela.Ono sto mi je pomoglo su tamijina elasticna traka(bela) od 3mm kao i vallejo traka obicna od 2mm.Ova bela tamijina je must have za zakrivljenja na staklicima ili vec sta vec iziskuje takve manevre a i elasticna je.Vredi te pare a i traje.
Instagram-Peacockscaleworx

VladimirBrankovic

Okej, pre svega, nema potrebe za detaljnim analiziranjem tvoje izvedbe ovog aviona jer je, kao i ostali tvoji radovi, odličan. To je mera, tako treba da izgleda maketa u razmeri 1:72.
Elem, Ešijeva serija Fridom fajtera, uključujući i dvosed, je zaista dobra. Kada pogledam panelizaciju (ne ulazim u to da li je neki panel omašen ili ne, već samo shodno razmeri), izgleda realnije nego na nekim mnogo modernijim modelima, uprkos činjenici da kalup ima skoro 40 godina. Svakako, Ešijev F-5 zavredjuje poštovanje i uvek ga je lepo videti u modernoj izvedbi!
Evo, moj je, doduše u originalnoj kutiji, spreman i biće grčki, isto kao i tvoj. Operdelio sam se baš za tu, gore pomenutu, eks-jordansku Azija minor kamuflažu. Interesantno je to da rondele na krilima i trupu nisu ofarbane istom plavom bojom kao "zastava" na repu. Na žalost, nisam našao puno fotografija tog primerka na internetu, ali verujem da Ikarus dekals daje dobre reference, pa ću ih i poslušati. LJUDI, RADITE FRIDOM FAJTERE I TAJGERE, NJIH NIKAD DOSTA<3

Tomcat

Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

relja

Quote from: milan78 on 24-03-2022, 00:37:25
.......
@relja sta da ti kazem druze maskirao sam i prskao.Kad sam ofarbao kamuflazu nisam skidao zastitnu traku pa sam od ivice u krug tankom trakom pokrivao kamuflazni deo rama da bi ostao 1mm ili vec za prskanje belom tik uz zastitnu traku samog prozirnog dela.Ono sto mi je pomoglo su tamijina elasticna traka(bela) od 3mm kao i vallejo traka obicna od 2mm.Ova bela tamijina je must have za zakrivljenja na staklicima ili vec sta vec iziskuje takve manevre a i elasticna je.Vredi te pare a i traje.
Alal ti vera na strpljenju.
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

chikavili

Mnogo mi se svidja, ali iskreno... meni je malo prenaglasen taj pre(ili post)-shading sa donje strane... vise bi mi leglo da je malo suptilniji.
To je, onako iskreno, moje misljenje a ne cinjenica, verujem da se nekome bas to svidja.

Sve ostalo cista 10-ka.

milan78

@chikavili voleo bih da sam lepse slikao ali avaj pored jos dva hobija fotografija mi nije interes.Da ne bude da se branim ali je suptilnije.Senke prenaglasene zbog cak tri lampe.Vise sam pazio da bude kamuflaza onakva kakva je uzivo jer me probne slike zezale.Mozda izbacim normalniju sliku donjake.
Instagram-Peacockscaleworx


Janjic

凸(¬‿¬)凸

najjaci

Quote from: milan78 on 24-03-2022, 00:37:25
...Pregledom slika nanovo,uvazavajuci tvoje zapazanje,na najprljavijim primercima sto A sto B verzije rondele su besprekorne.Osim na onim primercima ex jordanskih gde probijaju jordanske oznake,kao i na slikama skoro rashodovanih itd.Tako da ne bih ja vise to dirao...

Apsolutno te razumem sad. Pogledao sam malo fotografije po netu i cak na rashodovanim aparatima im se roundele bas dobro drze a da ne spominjem na onima koji su u uporabi.
Mada na pogled deluje malko cudno zato mi je to i zapalo za oko.
Tko vrjedi leti, tko leti vrjedi tko ne leti ne vrjedi

milan78

@chikavili evo sa malo drugacijim osvetljenjem i kao i prethodne slike bez ikakve obrade.
   
     
Instagram-Peacockscaleworx