Special Hobby P-40F

Previous topic - Next topic

M@rio

Pozdrav svima! Ovo je Special Hobby maketa u razmeri 1:72 i trebalo bi da predstavlja avion 57FG, 66FS na kome je Septembra 1942. u Egiptu leteo potporučnik Thomas T. Williams. Na maketi sam svašta dodavao...Nešto sam pravio sam, nešto je pozamljeno od drugih maketa! Cela je izrivetirana a farbao sam je sa Vallejo akrilima. Voš i prljanje Revelov set. Dekali su iz viškova osim crvenih i belih cifri koje su farbane. Toliko za sada.











Veliki pozdrav!!! :caooo


M@rio

najjaci

Bravo komso!!!  :bravo
Bas lep rad sa svim ovim rivetima i detaljima koji oplemenjuju kao sto je pojas koji viri iz kokpita i ostali delovi koji nisu u difoltom ravnom polozaju pod uglom od 90 stupnjeva.
LM. Jedno pitAnje. Generalno kojim ljepilom lepite ove bocne vetrobrane koji nalezu direktno na trup?

Tko vrjedi leti, tko leti vrjedi tko ne leti ne vrjedi

Jovac


VladimirBrankovic

Ovo je fenomenalno.... Konačno si ga završio!!! Nema ovde šta dalje da se priča sem: tako izgleda P-40 u razmeri 1:72....

M@rio

Quote from: najjaci on 05-04-2022, 09:54:03
Bravo komso!!!  :bravo
Bas lep rad sa svim ovim rivetima i detaljima koji oplemenjuju kao sto je pojas koji viri iz kokpita i ostali delovi koji nisu u difoltom ravnom polozaju pod uglom od 90 stupnjeva.
LM. Jedno pitAnje. Generalno kojim ljepilom lepite ove bocne vetrobrane koji nalezu direktno na trup?

Generalno koristim Mr. Cement S za lepljenje prozirnih delova...U ovom konkretnom slučaju za te stakliće sa strane na trupu sam korisitio ''beli lepak'' koji sam kupio u ''kineskoj radnji''...
:caooo
M@rio

doktor

Vrlo lepo uradjena maketa, posebno zato sto je Special Hobby, sa kojim se uvek mucim 8-)

Mala dopuna:  Ovo je Special Hobby maketa u razmeri 1:72 i trebalo bi da predstavlja avion 57FG, 66FS na kome je Septembra 1942. u Egiptu leteo drugi por. Thomas T. Williams.

drugi porucnik [ 2nd lieutenant] je potporucnik, a 1st lieut je porucnik

M@rio

Quote from: doktor on 11-04-2022, 10:29:38
Vrlo lepo uradjena maketa, posebno zato sto je Special Hobby, sa kojim se uvek mucim 8-)

Mala dopuna:  Ovo je Special Hobby maketa u razmeri 1:72 i trebalo bi da predstavlja avion 57FG, 66FS na kome je Septembra 1942. u Egiptu leteo drugi por. Thomas T. Williams.

drugi porucnik [ 2nd lieutenant] je potporucnik, a 1st lieut je porucnik

Tako je, moja greška! Izvinjavam se! :zvizduc

:caooo
M@rio

Miroslav Š.

Bravo za rad, baš dobro izgleda :cheers
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

djos & filip

Odlicno uradjena maketa
Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

iguanac

Lep rad i lepa maketa. Beše mi čudno, pa sam pregledao po internetu - Amerikanci u Egiptu 1942 i u borbama kod El Alamejna, i gle, eto novih saznanja. Dakle hvala na lepom radu i na podsticaju za dalje istraživanje!
One day you'll realize there's more to life than culture... There's dirt, and smoke, and good honest sweat!

"Dogod budete čuli na Ljubinom Grobu pucanje naših pušaka, Nijemci neće proći. A kad toga ne bude, znajte da na njemu nema više živih proletera."

https://n-ever-finished-models.blogspot.com/