ESCI A4 1/48

Previous topic - Next topic

YU-DFY

Ovu maketu sam radio paralelno sa monogramovim A4 What If. Imate u tu temu sa opsirnim textom tako da cu ovde napisati samo ukratko. Maketa je dobra za rad. Lepo uklapanje samo je kabina siromasna detaljima. Dekale sam dobio od Doktora i hvala mu do neba za njih. Veoma lepi i tanki.
Uradjen pre-shading, boje i lakovi Vallejo. Malo prljanja finalno i to je to.












Jovac

Prelepo izgleda. Stari Esci uvek dobro ispadne.

milan78

Svakako ovu maketu pakuje Italeri neko vreme unazad ako se ne varam.Ove lansere nevodjenih raketa okrenuo si naopako,tebi mozda nije logicno ali to je aerodinamicka kapa koja kad se ispaljuju rakete otpada ili bude probijena.Ostalo u tvom stilu,lepo i pedantno. :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

najjaci

Quote from: milan78 on 27-05-2022, 18:06:08
...Ove lansere nevodjenih raketa okrenuo si naopako...

Vidim ja nesta mi cudno deluje... Jel si imao sastavnicu kad si ovo radio ili bar neke referencije?
Ovako generalno sem toga fino izgleda  :cheers
Inace A4 Skyhawk jedna od mojih prvih Italeri maketa koja je ostala i u lepom secanju.
Tko vrjedi leti, tko leti vrjedi tko ne leti ne vrjedi

boom.boom

Zanimljivi dekali :think... Iz koje godine je sema? 1964?
"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"

YU-DFY

Quote.Ove lansere nevodjenih raketa okrenuo si naopako...

Vidim ja nesta mi cudno deluje... Jel si imao sastavnicu kad si ovo radio ili bar neke referencije?

Iskren da budem nisam znao za te sacaste lansere. Sastavnica je tu prilicno nejasna. Trazio sam na netu neke reference da bih video polozaj tih lansera ali nisam nista uspeo da pronadjem. Bilo mi je nelogicno da uopste postoji ta kapa (suzenje) na lanseru a jos mi je bilo nelogicnije da tu kapu okrenem unapred (onako kako treba). Nista zato, hvala na sugestiji. Nadam se da cu smoci snage to da popravim.



viper

Odlično izgleda  :cheers

YU-DFY

QuoteZanimljivi dekali :think... Iz koje godine je sema? 1964?

Mislim da je mozda kasniji period, negde 1968-1969. Ovaj primerak je pripadao jedinici VA-112 kada je bazirala na nosacu aviona USS Ticonderoga. Koliko vidim na wiki te 1969 su bazirali tamo. https://en.wikipedia.org/wiki/VA-112_(U.S._Navy)