Aeromacchi C.200 serija 1, 1/48 Special Hobby

Previous topic - Next topic

boom.boom

Posle duzeg vremena napokon da i ja okacim nesto :-[...
U pitanju je Special Hobby 1/48 MC.200 rani sa balon kabinom. Na masini je leto as Redjije aernautike Maresciallo GianLino 'Giri' Baschirotto
(ne bih da predpostavljam tacan izgovor na italijanskom) sa ukupno 11 pobeda. Ovim aparatom nije postigao ni jednu pobedu a leteo je njime 1940.god u sastavu 88.skvadrilje. Detaljno o samome pilotu mozete procitati na sledecem linku http://surfcity.kund.dalnet.se/italy_baschirotto.htm.
O samoj maketi bih pre svega rekao da ju je novi Italeri deklasirao ali da i dalje ima neke benefite. Pre svega bih istakao pristojnu rezinsku kabinu koja se na zalost apsolutno ne sagledava kada se stavi staklic (vakumirani i vrlo proziran). U pitanju je za period nastanka kvalitetniji "shortrun" ali ne i idealan. Uklapanje je sasvim pristojno medjutim plastika je bila jako mekana i morao sam celu maketu dodatno preurezivati. To sam radio i delimicno iz razloga sto je bila netacno kontrirana a i da bih uradio efekat preklapanja oplate u korenu krila i stabilizatora. Montiranje motora i oplate istoga je vrlo lose uradjeno i bez ikakvih pouzdanih veza. Dekali jako dobro reaguju na hemiju ali su tanki i prozirni (sto je klasika za Special hobby). Velikih problema sam imao i sa fiksiranjem dobre pozicije stajnih trapova. Kao sto se da videti na slikama, trapovi su mi suvise u nazad pobegli te ceo avionneprirodno visoko stoji!
Farbanje je prema uputima sa STORMO foruma i radjeno je na zalost dva puta i oba puta sam omasio nijansu bruno mimetio. I ako sam se ravnao po uzorcima i preporukama sa Storma iduci put, u voj semi, bruno mimetico ce mi biti tamnija za citvu skalu! Hemija je Gunze akril, postarivanje pigentima, uljanim bojama, drvenim (akril) bojicama i srebrnom hemijskom olovkom.
Kritike i sugestije vise nego dobro dosle! :pilot













"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"

milan78

Uz sve pobrojano,odlican rezultat.Italijani sa njihovim kamuflazama su nesto naj za nas maketare,sto izazov za farbanje sto lepota na polici. :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

Miroslav Š.

Pored svega što si naveo meni je ova tvoja dvestotka fantastična :cheers
Veliko BRAVO :super
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

boom.boom

Quote from: milan78 on 25-06-2022, 22:19:40
Uz sve pobrojano,odlican rezultat.Italijani sa njihovim kamuflazama su nesto naj za nas maketare,sto izazov za farbanje sto lepota na polici. :cheers
Hvala Milane :super! Italijani 2.rata su prava maketarska poslastica!  :love

Quote from: Miroslav Š. on 26-06-2022, 12:21:03
Pored svega što si naveo meni je ova tvoja dvestotka fantastična :cheers
Veliko BRAVO :super

Hvala Miroslave :super! Nije toliko los model ali ima svojih standardnih shortrun problema... Sad se setih da su izlazne ivice krila bile nenormalno debele te se i to moralo smirglati, nosac motora se imao malo krojiti... Na zalost bejah lenj da taj prostor malo obogatim :zvizduc.

Imao sam i cudan peh (moje neznanje i neiskustvo sa ovim tipom kamuflaze) da su mi se polja Marone Mimetico posle ostarivanja dosta posvetlela i postala slabo definisana. Na slikama u toku rada (pre ostarivanja) se lepo vidi definisanost svakog polja  :think. Ostarivanje je kao filter nekako ubilo razliku izmedju zute i braon, hmm...

"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"

doktor

Marešalo Djanlino Djiri Baskiroto, avete fiducia 8-) [izgovara se sa mekim 'š']

Mojoj baki po majci devojacko prezime je Scrabbo, odnosno italijansko, odatle poznavanje italijanskog. U Dalmaciji svi stariji ljudi govore ili razumeju italijanski  [ili oboje] u velikoj meri. Kada smo bili mali, moja prabaka je svake veceri citala sestri, meni i bratu od ujaka po jednu pricu iz debele knjige 'La mille e una notte'

Maketa je vrlo, vrlo lepa. Cestitam! Prosledicu sa zadovoljstvom slike prijatelju i kolegi maketaru koji zivi u okolini Koventrija, kojem je R Aeronautica velika slabost, a i meni se vrlo dopadaju

medico

vrlo lepo, prosto nema zamerki, sasvim realno je ispalo i ovo izbleđivanje . Skroz lep štrokavac  ;)

VladimirBrankovic

Quote from: doktor on 27-06-2022, 12:27:10
Marešalo Djanlino Djiri Baskiroto, avete fiducia 8-) [izgovara se sa mekim 'š']

Mojoj baki po majci devojacko prezime je Scrabbo, odnosno italijansko, odatle poznavanje italijanskog. U Dalmaciji svi stariji ljudi govore ili razumeju italijanski  [ili oboje] u velikoj meri. Kada smo bili mali, moja prabaka je svake veceri citala sestri, meni i bratu od ujaka po jednu pricu iz debele knjige 'La mille e una notte'

Maketa je vrlo, vrlo lepa. Cestitam! Prosledicu sa zadovoljstvom slike prijatelju i kolegi maketaru koji zivi u okolini Koventrija, kojem je R Aeronautica velika slabost, a i meni se vrlo dopadaju
izazivam na partiju trešeta, kad god, gde god, ko izgubi plaća turu gemišta hahah!

Uzgred, bravo za maketu, umetnost!

Lykos

A more i briškule, a i bevanda bi dobro došla.

VladimirBrankovic

Quote from: Lykos on 27-06-2022, 13:48:18
A more i briškule, a i bevanda bi dobro došla.
Što se mene tiče može još jedna osoba da se pridruži pa igramo u 4 sa motama.... E sad, pitanje je da li ćemo na više ili manje..

airbamby

Odlican bas mi se dopada.
Licno mi se vrlo dopada ostarivanje, deluje mi jako realisticno i vrlo pedantno uradjeno.
Bravo  :bravo :bravo :bravo
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

doktor

Briškule, skopa ili pjace, svakako, koje god vam drago od toga. Bevanda vazda, a uz bevandu pršuta i paški sir [uh, gdje me nadje...]

VladimirBrankovic

Quote from: doktor on 27-06-2022, 16:48:11
Briškule, skopa ili pjace, svakako, koje god vam drago od toga. Bevanda vazda, a uz bevandu pršuta i paški sir [uh, gdje me nadje...]

Uh, ali mora se baciti pre toga neka mreža u more, a posle partije Zubatac i sipa na žar.... Pa to je jadranski Raj!

Lykos


VladimirBrankovic

Skrenuli smo pažnju sa makete čoveku..... al dobro, bar će ljudima da krene voda na usta, a i realno, uz italijanse avione ide i priča o moru, klopi, kartama i vinu!

Lykos