Spitfire Mk Vc Tamiya 1/72

Previous topic - Next topic

djnik

Evo ga, farbanje je gotovo. SLedi lakiranje!





milten

#16
Za sada je super. Ako sam dobro ukapirao planiras da radis naseg posleratnog?
MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/

djnik

Jeste, broj 93 iz 103 iap. iz tog  razloga sam napravio foto kameru i instalirao je u trup (pogledaj otvor ispod prostora za radio).

Dada

Opako Djole, opako!!!
Jedva cekam montazu 8)

djnik

Mozda ste primetili da me nije bilo neko vreme ali imao sam probleme sa brashem tako da sam narucio novi i cekao sam da isti stigne. Danas sam nastavio sa radom tako da slike slede sutra.

Sto se tice Spitfajera imam jedno pitanje, da li su nasi izvidjacki Spitfajeri Mk V imali iste stensile kao i britanski ili su ti stensili prefarbani zajedno sa ratnom kamuflazom? Hvala!

djnik

#20
Nisam dobio odgovor sto se tice stensila ali sam razmislio o tome. Predpostavljam da su nasi prefarbali stensile kad su nanosili svelosivu boju odozgo i svetloplavu odozno. Evo kako izgleda Spitfajer sa dekalima. Sledi jos jedan sloj Future-a pa isticanje panela i chipping srebrnom olovkom. Umalo da zaboravim tankom cetkicom cu ofarbati broj 93 na trupu. Koristicu akrilnu belu boju kako bih mogao da je brzo obrisem ako napravim gresku. Inace dekali su Lift Here Rondele i zastava. Jedino sam serijski broj na repu 9493 nabudzio tako sto sam isekao pojedinacne brojeve od jedne druge makete i naneo ih na moj Spitfajer. Jos manje od dve nedelje do takmicenja, ma sta god bude uzivao sam praveci ovu maketu.










Inace sto se tice dekala primeticete kako su brojevi na repu ukoso kao i rondele na trupu. Tako je bilo i na pravom avionu, heh predpostavljam da je mehanicare mrzelo da nakrive glavu u stranu kako bi ofarbali oznake i brojeve u istoj liniji sa trupom :D


djnik

Donja povrsina jeste plava, zaboravio sam da je slikam ali cim budem slikao Spitfajera sledeci put postavicu i slike donje povrsine. Sto se tice debljine zidova Airesovi zidovi su sami po sebi bili veoma debeli a nisam mogao zidove makete vise da istanjim jer bi pukli. Sta da radim, mozda da postavim nesto tu kao diverziju, neku krpu hehe ili slicno? :)

Hartmann

Pazi samo da te glupi Ameri ne zakinu za ove brojeve  :D  >:D. Objasni im i pokazi slike o cemu se radi  ;D.
Inace jako lepa maketa, zelim ti sve najbolje na takmicenju.
''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"

djnik

Uz gotovu maketu cu postaviti sliku tog aviona i napisati kratak tekst. Danas sam ofarbao cetkicom akrilnom belom broj 93 na trupu sa obe strane. Sledi mat lak.

barbarossa

fantasticno nema sta, samo jedno pitanje. Nesto mi se cini da ova maketa Spita ima topove kao kod Vb varijante, da li su zaista bili takvi???  Cisto malo zapazanje..

djnik

#25
AG02 je poceo da me proziva kako ne zavrsavam Spit i G-50 tako da postavljam slike da mu pokazem suprotno. :) Imam jos nedelju dana fore do sastanka IPMS Sijetla u Subotu tj. nosenje maketa u muzej u nedelju tako da ne zurim.

Test fit motora plus pogledajte nacrtan broj 93. Odradio sam ga akrilnom belom sa veoma tankom cetkicom.


Detalj topa i mitraljeza na levom krilu. Jos trebam drajbrash srebrnom da uradim i to je to.


Donja povrsina makete je svetloplava. Mozda na slici tako ne izgleda jer future mozda odbija svetlo. Nisam hteo inace suvise da je zaplavim jer sam hteo da boja bude izgledela usled dugotrajne upotrebe....


Veceras lakiram mat lakom i Spita i G-50 jer cu sutra ceo dan biti odsutan tako da ce lak moci natenane bez mene da se osusi. ;)

Goran A.

Izvini bilo je namerno! Nema nista bolje nego kad na 72-ci uradis motor, te pritisak smatram sasvim opravdanim i nije mi zao. Cim si nagovestio sta nameravas sa Spitom znao sam sta ce biti na kraju.

barbarossa

ja i dalje ovde vidim VB a ne VC Spitfire??

djnik

Cekaj koja je razlika izmedju b i c? Mislis na one male izbocine pored topova? Za sada nemam vremena da ih dodam pre sledece nedelje necu nista da kvarim ali cu ih kasnije dodati.

oddball

koliko ja znam (nisam siguran) Vb je pustinjska varijanta sa velikim filterom za pesak odmah ispod motora. zato su ga zvali "gushan"
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!