MiG-21Bis 17163 1/48 Eduard

Previous topic - Next topic

JAFO

Quote from: dragan_mig31 on 23-07-2022, 08:25:39
Znaci svi t.j. ja koji radimo za druge i zivivimo od toga ,rade zabusavaju i rade fusherajske makete ? To hoces da kazes?
Opušteno Dragane,

Makete za novce mogu da se rade na više nivoa, Museum Quality, gde je apsolutno neophodno biti dosledan u autentičnosti i detaljima, Custom built quality, gde radiš po zahtevu naručioca ili po svom viđenju autentičnosti, gde sve dokumentuješ slikama, pa mušterija sama odluči, kupuje ili ne, ono, Šta u izlogu-to u radnji .
I Hobby level , gde samo ime kaže, prodaješ maketu sa police ili vikend build, pa ko voli i ne smeta mu, nek mu je sa srećom.

Praviti makete za novce nije jeres, već realizacija akumuliranog znanja i veština i tu nema laži, nema prevare, tržište, tj. kupci brzo provale ko je fake a ko je real deal.

Komentare sa tribina ignoriši, ko ume - radi, ko ne ume (ili neće) - zanoveta.

Happy Modelling!

milan78

@JAFO nije valjda da zanovetaju?Zanovetam?Ima tu predjasnjih radova na kojima se isto zapodenula neka prica oko autenticnosti i ton je bio drugaciji.Istini za volju mislim da imam pravo da kazem sta mislim.Ne zanovetam vec izneo sam cinjenice.Vidis da sam preskocio da iskomentarisem bilo bi:odlican,vrhunski,nema dalje,bravo!Pa bravo brate!Idemo dalje!
Instagram-Peacockscaleworx

dragan_mig31

Quote from: JAFO on 23-07-2022, 11:35:50
Quote from: dragan_mig31 on 23-07-2022, 08:25:39
Znaci svi t.j. ja koji radimo za druge i zivivimo od toga ,rade zabusavaju i rade fusherajske makete ? To hoces da kazes?
Opušteno Dragane,

Makete za novce mogu da se rade na više nivoa, Museum Quality, gde je apsolutno neophodno biti dosledan u autentičnosti i detaljima, Custom built quality, gde radiš po zahtevu naručioca ili po svom viđenju autentičnosti, gde sve dokumentuješ slikama, pa mušterija sama odluči, kupuje ili ne, ono, Šta u izlogu-to u radnji .
I Hobby level , gde samo ime kaže, prodaješ maketu sa police ili vikend build, pa ko voli i ne smeta mu, nek mu je sa srećom.

Praviti makete za novce nije jeres, već realizacija akumuliranog znanja i veština i tu nema laži, nema prevare, tržište, tj. kupci brzo provale ko je fake a ko je real deal.

Komentare sa tribina ignoriši, ko ume - radi, ko ne ume (ili neće) - zanoveta.

Happy Modelling!

Pa pazi kad te neko imenom proziva znaci da tu nesto nije uredu.Nije ok sfushariti maketu jer ne radis za sebe.To hocu da kazem.Ja sam sa makete koje sam radio za musterije osvajao medalje na poprilicno jaka takmicenja.Znaci nije izgovor radis za pare pa ajde sj**es detalje spojeve i ostavis kvalitet da bude na nekom bzvz nivou.I uopste nije ok hvaliti osrednji rad prepun gresaka samo da se neko ne bi uvredio.

JAFO

Quote from: milan78 on 23-07-2022, 12:15:39
@JAFO nije valjda da zanovetaju?Zanovetam?Ima tu predjasnjih radova na kojima se isto zapodenula neka prica oko autenticnosti i ton je bio drugaciji.Istini za volju mislim da imam pravo da kazem sta mislim.Ne zanovetam vec izneo sam cinjenice.Vidis da sam preskocio da iskomentarisem bilo bi:odlican,vrhunski,nema dalje,bravo!Pa bravo brate!Idemo dalje!

Samo sam pojasnio nivo izrade maketa za novce i utvrdio da tržište samo reguliše cene i zahtevani kvalitet.

Šta će forumski auditorijum reći za "kits for cash" projekte, nije relevantno.

Namerno nisam pominjao makete za takmičenja, jer je to poseban svet, pravila su definisana i o tome nema potrebe raspravljati.

Vidim. :-)