Grumman F-14A Tomcat VF-114 Aardvarks, Hasegawa 1/72

Previous topic - Next topic

Tomcat

Jos jedan Hasegawin F-14A od mene. Ovaj put sa fantasticnim FCM dekalima (Microscale stampa) za jedan od zaboravljenih skvadrona- VF-114 Aardvarks, jos jedna od jedinica, ovaj put iz Pacificke flote, koja nije prezivela veliko rezanje budzeta u prvoj polovini 1990ih. Avion predstavlja CAG iz 1987/88 iz 11 mornarickog vinga sa nosaca aviona USS Enterprise i posebno mi je bio zanimljiv zbog narandzastih brojeva a interesantno je da je u pitanju jedan od starijih aviona koji su jos imali prvobitne resetke topa. Vise puta sam pisao o problemima Hasegawinih F-14 kao i o cakama za njihovo prevazilazenje tako da ovaj put necu daviti sa istom pricom. Dekali kao sto rekoh FCM, Eduard zoom, master metalna pito cev i oruzje Weapons set i Eduard brassin, a posto je na slikama ovaj avion dosta cist nisam ga hteo puno prljati

Pravi NH100-159608



Moja 72 puta umanjena verzija



























Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

flanker

Nije mi od omiljenih, ali svaki Tomcat je lep. Pošto ih imaš par desetina, onda i ovakva ekskluziva dođe na red.
Mana Hasegawe, kolkio sam zapaziuo sem čudnog rasklopa, je što krila ne mogu da se pomeraju.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

viper

Svaka čast , odlična šema..
Inače ovaj skvadron vf-114 je i u prvom Top Gun. To su  one uvodne scene na početku filma. Takođe ovaj skvadron je bio i učesnik pustinjske oluje.

Tomcat

@flanker

Meni je u pocetku smetalo to sto se kod Hasegawe krila ne pomeraju ali sam vremenom shvatio da je ovako ipak verodostojnije zbog onih "jastuka" koji su kod rasirenih krila podignuti

@viper

Mala ispravka, VF-114 ipak nije ucestvovala u Desert Storm, dok je Abraham Lincoln na kom je bio CVW-11 stigao do Persijskog zaliva rat se zavrsio tako da su VF-1 i VF- 2 sa USS Ranger bile jedine dve jedinice iz Pacificke flote u zalivskom ratu
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

viper

Tačno, moja greška..
Viđao sam njihove slike iz tog perioda, pa me je to prevarilo   :D


Goran A.

Avion koji nije imao dostojnog naslednika, niti premca na istoku. U vreme njegove pojave, a i godinama kasnije, Sovjeti nisu napravili ništa slično ni blizu. Aviončina u svakom smislu.

djos & filip

Prelep
Posebno mi se svidja minimalan weathering, sto si ujedno potkrepio slikom originala.
Odlican rad
Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

milan78

Ko ne zna kako se pravi f-14 neka vidi od tebe.Lep Tomcat! :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

Tomcat

Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

relja

"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"