SU-27 UB Zvezda 1:72

Previous topic - Next topic

Goran A.

Zavisi to vazduhoplovstva i tehničke kulture. Ako se isti koriste za letenje van programa akrogrupe, teško ih je održati u besprekornom stanju. Američke i evropske su već nešto drugo, i po pitanju odnosa, i po pitanju upotrebe. Ove slike Suhoja govore dosta o ruskom pristupu, nisu reprezentativni za jednu silu, kako već sebe vide.

najjaci

Kakve dereglije...
Zato vam kazem braco moja, ne zvona i praporce nego vedering, ciping, drt...(ko da smo neki tenkisti boze me oprosti) :hahaha
Mada sam neki dan citao clanak na netu u kojem covek objasnjava kako ljudi cesto u ovom hobiju preteruju bas sa tim i onda maketa deluje nekako surealno.
Slozio bih se sa tom tvrdnjom ali u ovom slucaju meni to izgleda bas dobro, pogotovo kad sam sad video ove fotke.
Tko vrjedi leti, tko leti vrjedi tko ne leti ne vrjedi

chikavili

Quote from: najjaci on 11-10-2022, 22:48:03
Mada sam neki dan citao clanak na netu u kojem covek objasnjava kako ljudi cesto u ovom hobiju preteruju bas sa tim i onda maketa deluje nekako surealno.
Slozio bih se sa tom tvrdnjom ali u ovom slucaju meni to izgleda bas dobro, pogotovo kad sam sad video ove fotke.
Da, to je cest problem, pogotovo kod (nas) pocetnika u vederingu... uz vrlo malo napora, napravis maketu koja izgleda atraktivno (ne realno, nego ponavljam, atraktivno) i taj nagon je onda tesko obuzdati i kontrolisati (kada se zaletim, tesko povuci kocnicu ;D ) ... treba vremena i iskustva. Suptilni vedering je uvek dobro dosao, ali ljudi koji nisu iz ovog hobija ili struke, vise vole da vide ekstremni vedering.

Mene na scalemates par likova nakrpilo za preterani vedering na F-4, ali se pojavio u diskusiji pilot koji je leteo F-4 sa nosaca u to vreme i potvrdio (pohvalio) da sam prilicno realno preneo izgled aviona tokom eksploatacije.

Goran A.

Neko bi rekao - neka preteruju, preteruju za svoje novce...

Ono što čini maketu realnijom je nivo detaljnosti, vedering doprinosi ukupnoj atraktivnosti ali nije presudan. To se odlično vidi na maketama na kojima je uloženo truda na trapu, poklopcima, antenama i kabini naravno. Skoro sam gledao jedan Su-27 sa skoro nikakvim vederingom ali detaljan do besvesti, ne znaš gde prvo da gledaš. I najbitnija stvar, pogođen nivo sjajnosti makete.

flanker

Jedno je prljavo bela, a sasvim nešto drugo žućkasto bela. Ja sam ipak za ovu prvu varijantu. Sve jedno lepo si uradio sve.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Tomcat

Nisam ljubitelj akro grupa ali ovaj Su27 je stvarno ispao fantasticno
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...